Témata

Na této stránce budou postupně přibývat témata, která dlužníky nejvíce zajímají. Budeme zde řešit situace, které v praxi běžně vznikají a na jejichž řešení se nás dlužníci nejvíce dotazují.

1. Co je to exekuční titul

2. Zrušení rozhodčího nálezu a zastavení exekuce – rozhodnutí Nejvyššího soudu ČR

3. Zablokovaný účet – v rámci exekučního řízení

4. Srážky ze mzdy

5. Souběh exekučního a insolvenčního řízení

6. Návrh na zastavení exekuce

7. Společné jmění manželů

8. Dluhy z podnikání v oddlužení

4 reakce na Témata

 • maria napsal:

  Dobry den, chci vas poprosit o radu, podvodnym jednanim byli na mou osobu udelany dluhy. Jsem osvc. Zjistila jsem to tak, ze mi zablokovaly ucet. Nemam tolik penez na vyplaceni. Trvale bydliste mam u rodicu, ale nebydlim tam, otec nas vsechny zadluzil a jsou v insolvenci. Muze jim exekutor zabavit majetek, kdyz tam mam trvaly pobyt a oni jsou v insolvenci? Jinak mam auto, ktere radne splacim, mam ho na ico a jelikoz pracuji jako obchodni zastupce tak ho k práci potrebuju. V technickem prukazu jsem uvedena ja, ale velky technicak ma banka, muzou mi auto zabavit? Jak mam prosim postupovat. Pracuji od 8 do 18h. Nesmim zvedat soukrome telefony. Prosim vas o rychlou odpoved. Dekuji

  • INS partner napsal:

   Dobrý den,

   exekutorský vykonavatel se může domnívat, že některý majetek nacházející se u Vašich rodičů patří Vám, jakožto povinné v rámci exekučního řízení a v tomto případě by takovýto majetek mohl postihnout a bylo by na Vašich rodičích, aby prokázali, že majetek patří jim.

   Pokud Vaše vozidlo nezbytně nutně potřebujete k výkonu Vaší podnikatelské činnosti, nesmí podléhat výkonu rozhodnutí. Pokud by exekutor postihl toto vozidlo, bude z Vaší strany nezbytně nutné podat návrh na částečné zastavení exekuce, co se tohoto majetku týče vzhledem ke skutečnosti, že jej využíváte nezbytně nutně k výkonu podnikatelské činnosti. Tuto skutečnost upravuje ustanovení § 322, odst. 3 zákona č. 99/1963 Sb. Občanský soudní řád.

   Věci nepodléhající výkonu rozhodnutí
   § 321

   Výkonem rozhodnutí nemohou být postiženy věci, jejichž prodej je podle zvláštních předpisů zakázán, nebo které podle zvláštních předpisů výkonu rozhodnutí nepodléhají.
   § 322
   (3) Je-li povinný podnikatelem, nemůže se výkon rozhodnutí týkat těch věcí z jeho vlastnictví, které nezbytně nutně potřebuje k výkonu své podnikatelské činnosti; to neplatí, vázne-li na těchto věcech zástavní právo a jde-li o vymožení pohledávky oprávněného, která je tímto zástavním právem zajištěna.

   S pozdravem

 • MARIE L. napsal:

  ZAJÍMÁ MĚ, JELI DLUŽNÁ ČÁSTKA CELÁ, DOPLACENA DŘÍVE NEŽLI DO 5.LET.SKONČÍ TÍM INSOLVENČNÍ ŘÍZENÍ ?

  • INS partner napsal:

   Dobrý den,

   oddlužení plněné splátkovým kalendářem trvá standartně 5 let a za tuto dobu musí být dlužník schopen uhradit minimálně 30% z celkové výše jeho nezajištěných závazků i náklady insolvenčního správce. Oddlužení však končí také ve chvíli, kdy je dlužníkem uhrazeno 100% z celkové výše jeho nezajištěných závazků i náklady insolvenčního správce.

   S pozdravem

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Rychlý kontakt

Formulář pro bezplatný kontakt

Osobní bankrot

Vyplněním formuláře zjistíte, zda splňujete podmínky pro (zahájení soudního oddlužení) "vyhlášení osobního bankrotu" ZDE

Dozvíte se i veškeré podstatné podrobnosti (výše splátky/srážky, doba trvání oddlužení, kolik procen z celkové dlužné částky ušetříte atd.)

Nebudete-li podmínky pro úspěšné zahájení soudního oddlužení splňovat, poradíme Vám, jaké kroky učinit, aby povolení Vašeho oddlužení nic nebránilo.

Kontaktní údaje

INS partner s.r.o.
Jeseniova 1151/55
Praha 3 - Žižkov
130 00

IČ: 24186074

Tel: +420 774 414 339
Tel: +420 776 255 552

Email: info@inspartner. cz