Témata

Na této stránce budou postupně přibývat témata, která dlužníky nejvíce zajímají. Budeme zde řešit situace, které v praxi běžně vznikají a na jejichž řešení se nás dlužníci nejvíce dotazují.

1. Co je to exekuční titul

2. Zrušení rozhodčího nálezu a zastavení exekuce – rozhodnutí Nejvyššího soudu ČR

3. Zablokovaný účet – v rámci exekučního řízení

4. Srážky ze mzdy

5. Souběh exekučního a insolvenčního řízení

6. Návrh na zastavení exekuce

7. Společné jmění manželů

8. Dluhy z podnikání v oddlužení

4 reakce na Témata

 • maria napsal:

  Dobry den, chci vas poprosit o radu, podvodnym jednanim byli na mou osobu udelany dluhy. Jsem osvc. Zjistila jsem to tak, ze mi zablokovaly ucet. Nemam tolik penez na vyplaceni. Trvale bydliste mam u rodicu, ale nebydlim tam, otec nas vsechny zadluzil a jsou v insolvenci. Muze jim exekutor zabavit majetek, kdyz tam mam trvaly pobyt a oni jsou v insolvenci? Jinak mam auto, ktere radne splacim, mam ho na ico a jelikoz pracuji jako obchodni zastupce tak ho k práci potrebuju. V technickem prukazu jsem uvedena ja, ale velky technicak ma banka, muzou mi auto zabavit? Jak mam prosim postupovat. Pracuji od 8 do 18h. Nesmim zvedat soukrome telefony. Prosim vas o rychlou odpoved. Dekuji

  • INS partner napsal:

   Dobrý den,

   exekutorský vykonavatel se může domnívat, že některý majetek nacházející se u Vašich rodičů patří Vám, jakožto povinné v rámci exekučního řízení a v tomto případě by takovýto majetek mohl postihnout a bylo by na Vašich rodičích, aby prokázali, že majetek patří jim.

   Pokud Vaše vozidlo nezbytně nutně potřebujete k výkonu Vaší podnikatelské činnosti, nesmí podléhat výkonu rozhodnutí. Pokud by exekutor postihl toto vozidlo, bude z Vaší strany nezbytně nutné podat návrh na částečné zastavení exekuce, co se tohoto majetku týče vzhledem ke skutečnosti, že jej využíváte nezbytně nutně k výkonu podnikatelské činnosti. Tuto skutečnost upravuje ustanovení § 322, odst. 3 zákona č. 99/1963 Sb. Občanský soudní řád.

   Věci nepodléhající výkonu rozhodnutí
   § 321

   Výkonem rozhodnutí nemohou být postiženy věci, jejichž prodej je podle zvláštních předpisů zakázán, nebo které podle zvláštních předpisů výkonu rozhodnutí nepodléhají.
   § 322
   (3) Je-li povinný podnikatelem, nemůže se výkon rozhodnutí týkat těch věcí z jeho vlastnictví, které nezbytně nutně potřebuje k výkonu své podnikatelské činnosti; to neplatí, vázne-li na těchto věcech zástavní právo a jde-li o vymožení pohledávky oprávněného, která je tímto zástavním právem zajištěna.

   S pozdravem

 • MARIE L. napsal:

  ZAJÍMÁ MĚ, JELI DLUŽNÁ ČÁSTKA CELÁ, DOPLACENA DŘÍVE NEŽLI DO 5.LET.SKONČÍ TÍM INSOLVENČNÍ ŘÍZENÍ ?

  • INS partner napsal:

   Dobrý den,

   oddlužení plněné splátkovým kalendářem trvá standartně 5 let a za tuto dobu musí být dlužník schopen uhradit minimálně 30% z celkové výše jeho nezajištěných závazků i náklady insolvenčního správce. Oddlužení však končí také ve chvíli, kdy je dlužníkem uhrazeno 100% z celkové výše jeho nezajištěných závazků i náklady insolvenčního správce.

   S pozdravem

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dlužníkův rádce

ZDARMA si zde můžete stáhnout naši příručku Dlužníkův rádce, která obsahuje důležité informace, rady tipy a nejčastější otázky a odpovědi z oblasti dluhové problematiky a exekucí. Pomůže Vám zorientovat se v komplikované závazkové problematice a může Vám pomoci ušetřit desetitisíce korun.

Zadejte svůj email a obratem obdržíte aktuální verzi této příručky v elektronické podobě (formát PDF).

STÁHNOUT ZDARMA ZDE

Rychlý kontakt

Formulář pro bezplatný kontakt

Osobní bankrot

Vyplněním formuláře zjistíte, zda splňujete podmínky pro (zahájení soudního oddlužení) "vyhlášení osobního bankrotu" ZDE

Dozvíte se i veškeré podstatné podrobnosti (výše splátky/srážky, doba trvání oddlužení, kolik procen z celkové dlužné částky ušetříte atd.)

Nebudete-li podmínky pro úspěšné zahájení soudního oddlužení splňovat, poradíme Vám, jaké kroky učinit, aby povolení Vašeho oddlužení nic nebránilo.

Kontaktní údaje

INS partner s.r.o.
Jeseniova 1151/55
Praha 3 - Žižkov
130 00

IČ: 24186074

Tel: +420 774 414 339
Tel: +420 776 255 589
Tel: +420 776 255 552

Email: info@inspartner. cz