Nařízení exekuce

nařízení exekuceDošlo k nařízení exekuce proti Vám? Nezvládáte splácet své dluhy? Je proti Vám vedeno exekuční řízení? Chcete jednat o zastavení exekuce nebo vyhlásit bankrot fyzické osoby? Je tu naše poradna při finanční tísni! Na inspartner.cz Vám zdarma poradíme, co dělat, když už došlo k nařízení exekuce.

Nařízení exekuce je celospolečenský problém

V nezáviděníhodné situaci nejste sami. 27% občanů ČR žije od výplaty k výplatě a 49 %  domácností je zatíženo dluhy. Vloni se finanční situace zhoršila u 59 % obyvatel. Nepropadejte depresi a své problémy řešte. Nesplácíte-li své závazky řádně  po delší čas, věřitel Vás skoro určitě zažaluje. V soudním řízení může požadovat neoprávněně přehnanou sumu. Pokud byste se nebránili, soud mu může přiřknout vyšší částku, než mu náleží. A po nařízení exekuce ji zaplatíte Vy jako dlužník. Dožadujte se svých práv!

Bezplatná poradna ve finanční tísni

Máme pochopení pro obtížné životní situace. Svůj dotaz nám jednoduše zašlete přes formulář „KONTAKTUJTE NÁS“, nebo na přímo na náš email. Můžete také využít některé z našich telefonních čísel. S ohledem na Vaši úsporu Vám zavoláme zpět.

Jak nařízení exekuce řešíme

Nejprve s klientem zkoumáme možnosti – poté navrhneme ten nejvhodnější postup a má-li klient zájem, pomůžeme s jeho realizací.  Řešením může být bankrot fyzické osoby (osobní bankrot), ale pomůžeme i tehdy, kdy soudní oddlužení není možné. Nařízení exekuce nezaviní neřešitelnost situace.

Naše služby při nařízení exekuce

Bezplatná poradna – obraťte se na nás kdykoli. Věnovat se Vám bude některý náš specialista na závazkové, občanské a insolvenční právo. Situaci s Vámi probere po telefonu, emailem nebo dopisem. Poté je možné domluvit i osobní schůzku! Získáte tak řešení na míru přesně pro Vás. S tímto řešením Vám rádi pomůžeme, případně jej vykonáme za Vás.

Bankrot fyzické osoby – naše advokátní kancelář Vám pomůže i s oddlužením (lidově osobní bankrot).

Zastavení exekuce jsou známy kauzy po nařízení exekuce, kde došlo k pozastavení jejího výkonu. Umíme řešit prodej nemovitostí, zahrnutých v exekučním řízení.

Kdo tyto služby po nařízení exekuce potřebuje

Mezi našimi klienty převažují dlužníci, kteří nezvládají splácet všechny půjčky a snaží se svůj problém urychleně řešit, hledají poradenství. Hodlají vyhlásit bankrot fyzických osob, Nebo již došlo k nařízení exekuce a hrozí, že exekutor prodá jejich nemovitost v dražbě.

Nařízení exekuce se nelekejte – začněte jednat

Pokud přesně neznáte svá práva a povinnosti, vymahači a exekutoři Vás mohou vzít na hůl. Lidé těchto profesí často překračují své pravomoci a chovají se nezákonně. Vědí, že se dlužník nachází v obtížné, vypjaté situaci. Před nezákonným jednáním vymahačů a exekutorů Vás ochráníme před i po nařízení exekuce.

Nařízení exekuce a Dlužníkův rádce

Nemusí ve Vašem případě dojít k nařízení exekuce a přesto hledáte informace ze světa dluhové problematiky. Pro všechny zájemce jsme připravili příručku Dlužníkův rádce plnou nedocenitelných informací, rad, tipů a triků. Tato unikátní příručka dokáže poradit a tím ušetřit i několik desítek korun, i když už došlo k nařízení exekuce.

S inspartner.cz se můžete účinně bránit nařízení exekuce a šetřit peníze.

banner

43 reakcí na Nařízení exekuce

 • Eva napsal:

  Dobrý den pane doktore,
  chtěla jsem se zeptat zda může o bankrot zažádat člověk který pracuje jako živnostník a nebo člověk pracující v zahraničí ?
  Děkuji za odpověď .
  S pozdravem Eva

  • INS partner napsal:

   Dobrý den,

   mírnou komplikací mohou být závazky vzniklé v důsledku podnikatelské činnosti, ale obecně lze uzavřít, že živnostníci i podnikatelé mohou využít institutu soudního oddlužení. Práce v zahraničí také není překážkou, rozhodné je v tomto případě kde má dlužník své hlavní zájmy.

   S pozdravem

 • Martin napsal:

  Dobrý den. Můžu Vás poprosit o radu ?
  Moji rodiče mají rodinný dům o dvou bytových jednotkách.V jedné bydlím mnoho let já s manželkou a dvěmi dětmi. V druhé bydlí otec s matkou. Můj bratr který dluží cca 21 věřitelům asi 900 tisíc sice bydlí jinde v podnájmu,ale trvalé bydliště má na naší adrese. teď je sice zaměstnán ale v době vzniku části dluhu byl osoba samostatně výdělečně činná. měl podanou žádost o oddlužení ale byla zamítnuta z důvodu nedodání některých podrobnějších skutečností. bratr se tu občas staví a nevím zda z finančních důvodů nebude muset opustit pronajmutý byt a naši si ho nevezmou k nim. Jedná se mi o to zda v případě exekuce může přijít exekutor zabavit majetek ke mně do bytu a do garáže kterou využívám pro auto a mám v ní také dost drahého nářadí a né na všechno mám fakturu atd. Na některé věci mám např. fakturu ale je psaná na kamaráda,je v tomto problém? Mám i dost věcí nakoupených k rekonstrukci mého bytu, např koupelnový nábytek za 18 tisíc nebo nový kotel za 24 tis. doklad ovšem nemám protože jsem to kupoval levněji od známého. poradíte jak mám toto prosím řešit ? mockrát děkuji

  • INS partner napsal:

   Dobrý den,

   insolvenční návrh spojený s návrhem na povolení oddlužení Vašeho bratra byl pravděpodobně špatně, neodborně zpracován, popř. byly špatně zhodnoceny finanční možnosti Vašeho bratra (pro přesnější hodnocení bychom potřebovali vidět v insolvenčním rejstříku konkrétně případ Vašeho bratra). Tato skutečnost ovšem nebrání Vašemu bratrovi oddlužení znovu zahájit, tentokrát takovým způsobem, aby bylo po právní stránce vše v pořádku a soud mohl oddlužení povolit.

   Vzhledem k počtu věřitelů a celkové výši zadlužení jednoznačně doporučujeme možnosti oddlužení využít. Ochrana před provedením exekuce nejen Vašeho bratra, ale i třetích osob tak bude stoprocentní a s největší pravděpodobností Váš bratr i ušetří poměrně dost peněz. Nedovolíme se nyní bez bližších údajů možnosti Vašeho bratra hodnotit, ale nabízíme bezplatnou telefonickou konzultaci a zhodnocení dlužníkovo situace. Pokud by měl Váš bratr zájem, tak nám obratem zašle tel. kontakt a vhodný termín (pracovní den od 8:00 do 18:00), kdy bychom jej mohli kontaktovat. Ve zvoleném termínu by se s Vaším bratrem spojil některý z našich kolegů a prošel s ním veškeré podrobnosti. Váš bratr by se tak dozvěděl, zda nyní splňuje podmínky pro úspěšné zahájení soudního oddlužení i přesné výpočty (výši splátky, výši procentuálního uspokojení věřitelů, tedy i kolik z celkové dlužné částky ušetří a mnohé další důležité informace). Úvodní konzultace je nezávazná a je zdarma.

   Není-li dlužník „pod ochranou insolvenčního soudu“, není ochrana před provedením mobiliární exekuce (provedení exekuce prodejem movitých věcí) nikdy úplně stoprocentní. Praxe je taková, že exekutor či exekutorský vykonavatel může pojmout do soupisu, popř. i fyzicky odvést jakoukoli movitou věc, u které vzniká právní domněnka, že patří dlužníkovi. Majitel movité věci poté musí prokázat, že předmětný movitý majetek patří skutečně jemu. Jediný dokument, kterým plně prokážete vlastnictví k movité věci před exekutorským vykonavatelem (resp. v praxi před většinou exekutorských vykonavatelů), je daňový doklad, kde jsou uvedeny identifikační údaje kupujícího. Vykonavatelé až velmi často zabavují majetek, který nepatří dlužníkovi, ale třetím osobám (rodiče, přítel, přítelkyně, spolubydlící atp.), protože skutečný majitel nemůže na místě prokázat vlastnictví. O vyškrtnutí neoprávněně zabavené movité věci ze soupisu exekučně zabavených movitých věcí se lze samozřejmě domáhat i soudní cestou, ale tento proces je poměrně složitý, nákladný a časově náročný. Proto je důležité těmto situacím předcházet.

   V praxi se ovšem až příliš často setkáváme s odlišným, neetickým, „hulvátským“, arogantním, neprofesionálním a do určité míry i protizákonným postupem exekutorských vykonavatelů. Postihují majetek, který mnohdy zcela evidentně nepatří povinnému (dlužníkovi) a postižené třetí osoby odbývají tím, že se mohou soudit. Ne každý má ovšem potřebné znalosti, aby se mohl bránit soudní cestou sám, popř. nemá dostatečné finanční prostředky, aby se mohl nechat zastupovat advokátem. Tímto způsobem dochází velmi často v ČR k porušování práv třetích osob. Další smutnou skutečností je fakt, že soudní řízení v ČR trvají příliš dlouho. Doporučujeme tudíž jednoznačně těmto situacím předcházet.

   Na závěr ještě připomínáme, že si můžete také zcela zdarma stáhnout na našem webu http://www.inspartner.cz (v pravé horní části) příručku pro dlužníky Dlužníkův rádce, která je plná užitečných informací, rad, tipů a triků pro dlužníky.

   S pozdravem

 • Monika napsal:

  Dobrý den,
  obrácím se na vás s prosbou o radu.
  jaké pravomoce má firma,která převzala pohledávku a vymáhá ji ted?
  pracovník firmy,přijel ke mě domů a že když nezaplatím na místě určenou částku,zavolá do kanceláře a do hodiny tam mám exekutora atd..jak se bránit,je to správný postup?
  Děkuji Monika

  • INS partner napsal:

   Dobrý den,

   přesně pro tyto případy jsme připravili, publikovali a zcela zdarma nabízíme na našem webu http://www.inspartner.cz ke stažení příručku pro dlužníky DLUŽNÍKŮV RÁDCE. Určitě si ji zdarma stáhněte, pomůže Vám i v jiných situacích.

   Firma, která převzala pohledávku od věřitele a vymáhá ji nemá žádné pravomoci! Ani firma ani její pracovníci. Vy dokonce ani nejste povinna s těmito pracovníky hovořit, pokud sama nechcete. Pokud mají tito vymahači co nabídnout a diskuze je konstruktivní, tak jednejte a můžete dohodnout např. splátkový kalendář za příznivých podmínek. Pokud ovšem jednání nikam nevede a jste urážena, je Vám vyhrožováno, tak jednat a hovořit s pracovníky vymáhací agentury nemusíte.

   Pan vymahač sice může zavolat do kanceláře, ale to je tak asi vše, co může učinit. Nemůže na Vás z hodiny na hodinu, ze dne na den, z týdne na týden povolat vykonavatele exekutorského úřadu. Pokud na Vás věřitel nepodal žalobu o zaplacení dlužné částky a nebyl soudem či rozhodcem vydán exekuční titul, který byste jako dlužník porušila (popř. jste neporušila exekutorský či notářský zápis), tak exekuce neprobíhá, exekutorský úřad nemohl být pověřen, tudíž ani nemůže přijet exekutor či jeho vykonavatelé a exekuci provést.

   S pozdravem

   • Monika napsal:

    Dobrý den,
    moc Vám děkuji za informace,dost mi pomohly,jelikož v ten moment,kdy pan vymahač na mě udeřil s tím že když nezaplatím celou částku,tak zavolá a přijede ke mě do hodiny exekutor,v tu chvíli jsem nevěděla co dělat….ještě se chci prosím zeptat,po nějaké době dohadování a přemlouvání pana vynmahače,že takovou částku prostě ted u sebe nemám,tak po nějaké době,mi nabídl že mám sehnat částku půjčky,kterou jsem si půjčila a bude vše ok….co když ty peníze neseženu,dal mi na to 30 minut…,co on může?a můžou oni prosím se vyptávat po baráku,kde bydlíme všichni z rodiny na mě,kde jsem co dělám atd???a klasická firma např.cetelem můžou se vyptávat tím,že volají někomu z rodiny,který tam má taky půjčku? děkuji moc za odpověď

    • INS partner napsal:

     Dobrý den,

     tito lidé vystupují zcela záměrně s cílem vzbudit v dlužníkovi pocit, že mohou úplně vše, přitom nemohou vůbec nic. Nemají žádná speciální práva, nejsou ani úřední osobou. věřitelé i vymahači mohou upomínat, urgovat, vyhrožovat telefonicky, psát výhružné dopisy a emaily. Obtěžovat Vaše okolí mohou také, ale pouze do té míry, do jaké si to lidé ve Vašem okolí nechají líbit. Doporučujeme všem lidem ve Vašem okolí, aby dost jasně, důrazně a zřetelně odkázali obtěžující vymahače do patřičných mezí. Např. „do Vašeho smluvního vztahu s paní Monikou nám vůbec nic není, žádné informace Vám podávat nebudeme, Vaše chování je hrubě obtěžující, a pokud nás budete ještě jednou kontaktovat, obrátíme se na obchodní inspekci…, úřad pro ochranu osobních údajů…, na Policii ČR…, popř. z Vašeho jednání vyvodíme jiné právní důsledky“. Zkrátka jejich chování jednoznačně odmítnout jako hrubě obtěžující.

     Zkuste s věřitelem komunikovat, seznamte ho s Vaší zhoršenou finanční situací. Zkuste se s věřitelem domluvit na přijatelném splátkovém kalendáři. V praxi bohužel tato rada málo kdy funguje a věřitelé buď na splátky přistoupit nechtějí, nebo požadují splátky příliš vysoké, nicméně je to úplně to nejzákladnější a nejjednodušší, co nyní můžete dělat.

     Věřitelé sice v současné chvíli nemohou udělat nic, co by Vás okamžitě poškodilo (nemohou Vám blokovat účty, zabavovat majetek, či srážet ze mzdy), nicméně mohou začít usilovat o získání exekučního titulu (pokud jej už nemají ve formě např. dříve podepsaného exekutorského zápisu či notářského zápisu). Mohou proti Vám podat žalobu o zaplacení dlužné částky, tím exekuční titul získat a dojde-li k porušení pravomocného a vykonatelného exekučního titulu, budou už moci proti Vám věřitelé zahájit exekuční řízení. Exekutor již má značné pravomoci a Vaše závazky by výrazně vzrostly.

     Vaší zhoršenou finanční situaci doporučujeme jednoznačně začít aktivně řešit. Pokud byste chtěla poradit, nabízíme zcela zdarma konzultaci a dluhové poradenství. Stačí nás pouze kontaktovat nebo uvést tel. kontakt a vhodný termín (pracovní dny od 8:00 do 18:00). Ve Vámi zvoleném termínu by se s Vámi spojil některý z našich kolegů, prošel s Vámi veškeré podrobnosti, nabídl možná řešení, a pokud budete chtít, budeme Vám poté případně moci pomoc s jejich realizací. Konzultace je nezávazná a je zdarma.

     S pozdravem

 • Klára P. napsal:

  Dobrý den,
  potřebuju poradit moje sestra si napujčovala půjčky a neplatila je a má ted na krku exekuci.Trvalé bydliště má na mětském úřadě a kontaktní má u rodičů.Rodiče mají strach že exekutor přijde k nim.Jak se mají bránit.
  Děkuji za odpověď.

  • INS partner napsal:

   Dobrý den,

   Vaši rodiče by v případě návštěvy exekutorských vykonavatelů museli prokázat, že se u nich dcera již nezdržuje. Pokud se na jejich adrese zdržuje a exekutor či jeho vykonavatelé by mohli pojmout některý z jejich majetku do soupisu majetku dlužníka, tak by Vaši rodiče museli prokázat vlastnictví majetku. Exekutor či jeho vykonavatelé totiž mohou sepsat a poté i fyzicky zabavit veškerý majetek, o kterém se domnívají, že patří dlužníkovi (povinnému). Je poté na vlastníkovi majetku, aby prokázal, že majetek je jeho vlastnictvím. Obecně je dokazování vlastnictví v těchto případech velmi obtížné. Ne každý dokáže dohledat „velký daňový doklad“ u osm let staré ledničky či pračky. Někteří vykonavatelé také jednají velmi neeticky a proti třetím osobám, které ani dlužníky nejsou (rodiče, rodinní příslušníci, spolubydlící, kamarádi) požadují úhradu dluhu a vyhrožují právě zabavením majetku, u kterého se vlastnictví velmi těžko prokazuje nebo prokázat nejde vůbec. Vlastníkovi takto zabaveného majetku poté nezbývá než se obrátit na soud, což je velmi zdlouhavé a pro laika velmi komplikované.

   Exekuční řízení lze v některých případech odložit či zastavit, ale musejí být splněny zákonné podmínky. Pokud má sestra více exekučních řízení, popř. více závazků, které nezvládá splácet nebo pouze s velkými obtížemi, lze zvážit i možnost soudního oddlužení.

   Dlužníkům v těchto situacích nabízíme bezplatnou tel. konzultaci. Pokud byste o konzultaci měla zájem, popř. Vaše sestra či rodiče, tak nám obratem zašlete tel. kontakt na Vás a vhodný termín (pracovní den od 9:00 do 18:00), kdy bychom Vás mohli kontaktovat. Ve Vámi zvoleném termínu by se s Vámi spojil některý z našich kolegů, prošel s Vámi veškeré podrobnosti, nabídl možná řešení a pokud budete chtít, budeme Vám poté případně moci pomoc s jejich realizací. Konzultace je nezávazná a je zdarma.

   Na závěr ještě připomínáme, že si můžete také zcela zdarma stáhnout na našem webu http://www.inspartner.cz (v pravé horní části) příručku pro dlužníky Dlužníkův rádce, která je plná užitečných informací, rad, tipů a triků pro dlužníky.

   S pozdravem

 • Vlasta napsal:

  Dobrý den, prosím o radu, manžel nechal dceři přepsat rod.dům smlouvou darovací,smlouvu darovací máme věcné břemeno a užívání do 35 let, dcera už byla vdaná, její manžel začal podnikat a nadělal dluhy, může nám exekutor zabavit dům i ,když je to smlouva darovací, může i nám mě i manželovi zabavit věci a střechu nad hlavou a co potom máme dělat,je možné o navrácení daru ,což je dům zpět. děkuji za odpověd .

  • INS partner napsal:

   Dobrý den,

   v tomto případě může být exekuce vedena na majetek patřící do společného jmění manželů.
   Dle nového občanského zákoníku na základě § 709 zákona č. 89/2012 Sb., je součástí společného jmění manželů to, čeho nabyl jeden z manželů nebo čeho nabyli oba manželé společně za trvání manželství, s výjimkou toho, co

   a) slouží osobní potřebě jednoho z manželů,
   b) nabyl darem, děděním nebo odkazem jen jeden z manželů, ledaže dárce při darování nebo zůstavitel v pořízení pro případ smrti projevil jiný úmysl,
   c) nabyl jeden z manželů jako náhradu nemajetkové újmy na svých přirozených právech,
   d) nabyl jeden z manželů právním jednáním vztahujícím se k jeho výlučnému vlastnictví,
   e) nabyl jeden z manželů náhradou za poškození, zničení nebo ztrátu svého výhradního majetku.

   Exekutor tedy nemůže Vaší dceři zabavit dům, který nabyla darem za trvání manželství pro dluhy jejího manžela. Nemůže zabavit ani movité věci, které nepatří Vaší dceři ani jejímu manželovi. Doporučujeme však o těchto skutečnostech exekutora informovat doporučeným dopisem a svá tvrzení podložit listinnými důkazy. Předejdete tak celé řadě nepříjemností, které Vám v souvislosti s nařízeným výkonem rozhodnutí mohou vzniknout.

   S pozdravem

 • Růžena napsal:

  dobrý den,
  jak se mám bránit proti exekuci. STODAVALA JSE ZE ŠKOLI JSE BYLA Z DŮVODU POZDĚJI ZAPLAENÉHO ŠKOLNÉHO VÝLOUČENA. Nikdo se neptata že jse zaplatila se spoždením, a častku mi nevrátili. Nastoupila jsem do prace,jen že firma zanikla. na mě jení uvalena exekuce a zbyli oči pro pláč.Neplatili ani zdravotní ani sociální …..co mám dělat?

  • INS partner napsal:

   Dobrý den,

   pokud máte zájem o vyřešení Vaší nepříznivé finanční situace, tak nám obratem zašlete tel. kontakt na Vás a vhodný termín (pracovní den od 8:00 do 18:00), kdy bychom Vás mohli kontaktovat. Ve Vámi zvoleném termínu by se s Vámi spojil některý z našich kolegů, prošel s Vámi veškeré podrobnosti, nabídl možná řešení a pokud budete chtít, budeme Vám poté případně moci pomoc s jejich realizací. Konzultace je nezávazná a je zdarma.

   Na závěr ještě připomínáme, že si můžete také zcela zdarma stáhnout na našem webu http://www.inspartner.cz (v pravé horní části) příručku pro dlužníky Dlužníkův rádce, která je plná užitečných informací, rad, tipů a triků pro dlužníky.

   S pozdravem

 • Martin napsal:

  obrý den,jsem ve velmi obtížné situaci s exekucemi.Celkem mám minimalně 8 exekucí a podle mého odhadu částka dosáhla výše 800tis korun.Hledám delší dobu možnost jak vše vyřešit,ale zatím podle mého názoru je to nemožné i přes velkou snahu vše řešit.Jsem v kontaktu se společností,s kterou chci uzavřít smlouvu o mém zastoupení ve věci insolvence.Jsem zaměstnán a žiji v zahraničí,a kámen úrazu je ten,že podle zjištěných informací mi nechají z příjmu jen 9.tis korun.To je pro mou situaci nepřípustná možnost,protože tuto částku 9.tis korun platím nájemný,plus jídlo,a také mám v čechách syna za kterým podle možností jednou za tři měsíce jezdím.Tyto výdaje soud prý nebude zajmat 🙁 Prosím Vás o radu jak bych měl mojí situaci nejlépe řešit.Děkuji moc.Martin

  • INS partner napsal:

   Dobrý den,

   musíte si bohužel “utáhnout opasek“ a zařídit se tak, abyste zvládl vyžít z minimální částky. Soud je možné požádat o nižší než-li zákonem stanovenou splátku, ale tato žádost musí být vhodně vyargumentovaná a v případě, že soud nižší splátku povolí, stejně musíte dosáhnout na úhradu alespoň 50%. Pokud dle propočtů vychází nižší uspokojení věřitelů, tak o nižší splátku nemá smysl žádat. O nižší splátku má smysl žádat pokud propočty uspokojení věřitelů vycházejí na více než 50%.

   S pozdravem

 • Jan napsal:

  Dobry den, potreboval bych poradit. manželka si ještě za svobodna, když jsme se ještě ani neznali,nabrala nějaké půjčky. ted jsme tedy tři roky manželé a mě kvuli těmto jejím dluhum vzniklé ještě před svatbou uvalili exekuci na muj učet v bance. chtěl bych se zeptat , zda-li je postup exekutora v mém případě správný. předem děkuji za odpověd jan

  • INS partner napsal:

   Dobrý den,

   tuto problematiku jsme již v naší poradně několikrát řešili. Pokud závazek vznikl před uzavřením manželství jen Vaší paní, tak Vy za jeho splnění nenesete žádnou odpovědnost. Tuto skutečnost ovšem musíte sdělit exekutorskému úřadu.

   Napište na exekutorský úřad doporučený dopis, kde uvedete tyto rozhodné skutečnosti a svá tvrzení doložíte listinnými důkazy (právní důvod vzniku závazku – dokument prokazující důvod a datum vzniku závazku a kopii oddacího listu).

   S pozdravem

 • Pavlína napsal:

  Dobry den sestre hrozi exekuce do 3 dnu ma zaplatit 30t. exekutorovi, jde ale o to ze mneli auto kde platili pojistku ale jelikoz auto slo do srotu tak se pojistka zrusila, po nejakem case se z HK odstehovali do Prahy a ted po letech se ozval exekutor v praci ze musi do konce mesice uhradit vsechny penize, exekutor totiz nesouhlasi se splatkami. Oni ale o nicem nevedeli a penize taky nemaj, maji 2 male deti a s penezi vyjdou jen tak tak. Da se nejak branit kdyz cely leta o nicem nevedeli, mysleli ze je pojistka ukoncena a ted po nich chce nekdo jen tak 30 000??

  • INS partner napsal:

   Dobrý den,

   první hrubou chybou je skutečnost, že si Vaše sestra měla zařídit přeposílání pošty na adresu nového bydliště. Věděla by tak o tomto závazku mnohem dříve z upomínek od věřitele a nečelila by nyní tomuto nepříjemnému překvapení. Chyba je bohužel plně na straně Vaší sestry a požadovanou sumu bude muset pravděpodobně uhradit.

   Jedinou šancí jak exekuci zabránit a současně i nařízenou exekuci zrušit je nyní možnost, že jí nebyl do vlastních rukou doručen exekuční titul na základě kterého byla exekuce nařízena. Pokud byl exekučním titulem “platební rozkaz“, který musí být doručen adresátovi do vlastních rukou, je nezbytně nutné podat do 15-ti dnů od chvíle, kdy se o nařízení exekuce sestra dozvěděla, odvolání proti usnesení o nařízení exekuce. Pokud ovšem byla exekuce nařízena na základě “rozsudku o zaplacení dlužné částky“, tak s exekucí již nebude možno nic dělat a nezbývá než požadovanou částku uhradit, protože u “rozsudku“ platí instrument fikce doručení (tzn., že tento dokument nemusí být prokazatelně doručen do rukou adresáta, ale je pouze zaslán na poslední známou adresu adresáta).

   Skutečnost, na jakém základě byla exekuce nařízena, zjistí Vaše sestra u soudu, který exekuci nařídil (bude uvedeno na dokumentu o nařízení exekuce – nejčastěji to bývá soud v místě trvalého bydliště dlužníka, ale nemusí to tak vždy být). Jakožto účastník exekučního řízení totiž u tohoto soudu může nahlížet do spisu, kde zjistí na základě jakého exekučního titulu byla exekuce nařízena.

   V případě, že budete podávat odvolání, nesmíte zapomenout na podání žádosti o pozastavení exekučního řízení, protože samotné odvolání nemá odkladný účinek. Nejprve ale musíte zjistit, na základě jakého exekučního titulu byla exekuce nařízena a to co nejrychleji, protože Vám běží 15-ti denní lhůta na možnost podání odvolání.

   S pozdravem

 • Tomáš Z. napsal:

  Dobrý den,
  chtěl jsem se zeptat, zda by jste mi s tímto dokázali pomoct. Před třemi roky jsem podnikal a podepsal jsem frančízovou smlouvu, kde bylo stanovené, že když půjdu pracovat ke konkurenci můžou chtít po mě peníze, bohužel jsem na to zapomněl a přešel. Po půl roku mi přišla soudní obsílka, kde jsem byl poučen o tom, že musím dané firmě zaplatit za přejití nemalou částku, nechal jsem to na právníkovi společnosti u které jsem pracoval, ale dopadlo to tak, že byla na mě vydána exekuce. V současné chvíli už rok pracuji jako zaměstnanec a jelikož jsem měl našetřené finanční prostředky, tak jsem sepsal s firmou, kterou mě zažalovala dohodu a po zaplacení měli exekuci stáhnout. Bohužel však tak neučinili i když tvrdí, že podnět k zastavení exekutorovi dali. Můžete mi poradit, jak můžu exekuci zastavit?

  Děkuji moc za odpověď

  • INS partner napsal:

   Dobrý den,

   obraťte se na Exekutorský úřad, protože bude nejspíše potřeba uhradit náklady exekučního řízení a požadujte po věřiteli doklad o tom, že nechali exekuci zastavit.

   S pozdravem

 • PETR J. napsal:

  Dobrý den,chtěla bych se zeptat,když má manžel čtyři exekuce a k tomu má jenom měsic brigádu( s příslibem,že dostane smlouvu )jestli může na sebe vyhlásit osobní bankrot.děkuji za odpověd.

  • INS partner napsal:

   Dobrý den,

   exekuční řízení nejsou překážkou, nicméně příjem z brigády (nejspíš prozatím na dohodu o provedení práce) je nepostačující. Doporučujeme jednoznačně počkat, až Váš manžel pracovní smlouvu na dobu neurčitou získá. Pokud byste chtěli o soudní oddlužení požádat okamžitě, tak by manžel potřeboval buď ručitele za splnění oddlužení, popř. dárce, který by se zavázal (formou darovací smlouvy nebo smlouvy o důchodu), že potřebný příjem za Vašeho manžela v určitých případech zajistí.

   Také je důležité, abyste brali v potaz, že se oddlužení budete muset účastnit i Vy, jako manželka, pokud vznikly závazky za trvání manželství a jsou součástí společného jmění manželů! Doporučovali bychom podrobnou konzultaci, protože špatně podaným insolvenčním návrhem byste si mohli vážně uškodit. Budete-li mít o nezávaznou konzultaci zájem (nabízíme tuto službu zdarma), tak nám obratem pošlete tel. kontakt a vhodný termín (pondělí až pátek od 8:00 do 18:00), kdy bychom se s Vámi spojil některý z našich kolegů.

   S pozdravem

 • Dobrý den, v minulém roce jsem se opozdila se třemi splátkama u Raiffeisenbanky, přišla jsem o práci a než jsem si novou našla, bylo na problém zaděláno. Kreditní kartu jsem měla pojištěnu proti nesplácení. V říjnu jsem banku zažádala o změnu splátkového kalendáře, dodnes mi neodpověděli a mezitím mne po telefonu začala „vydírat“ nějaká paní s tím, že mám posílat platby jim a že jsem u nich, společnosti Debit povinna poslat najednou dlužnou částku a že peníze, které měsíčně posílám do banky jsou jen obohacením se pro banku, že to nemám tam posílat.
  Jsem z toho docela zmatená, oznámila jsem jim, že je dám na Policii ČR za vydírání a dneska mi přišel dopis od jejich advokátů, že celou částku 41 tisíc korun mám poslat na jejich bankovní účet, nicméně mi ani číslo účtu neposlali, co mám dělat, tolik peněz nemám, mám jen plat, účet a rodinný dům a splatit to chci, ale ve splátkách, abych mohla platit 5 tisíc měsíčně elektřinu a s dcerou měla něco k jídlu, bývalý manžel má exekuci na 573 tisíc dluhu výživného, ale podniká, nezdržuje se v místě bydliště, děkuji

  • INS partner napsal:

   Dobrý den,

   v prvé řadě se omlouváme za mírně zpožděnou reakci, došlo k drobné technické závadě.

   Ve Vašem případě se bude s největší pravděpodobností jednat o firmu zabývající se správou pohledávek (vymáhací agentura), které banka předala Váš závazek (jejich pohledávku) na vymáhání. Jednání těchto společností je často neetické, vulgární a mnohdy nepochopitelné. Nicméně by Vám měli zaslat vyjádření, na jakém základě pohledávku vymáhají a požadují úhradu na jiný účet. Je možné, že pohledávku odkoupily od banky a nyní jsou novým věřitelem, nicméně i v tomto případě jsou povinni Vás informovat o tom, že pohledávku odkoupily a kdy se tak stalo. Zprávu o postoupení pohledávky by Vám v tomto případě měla zaslat i banka.

   Pokud požadovanou částku nemůžete uhradit jednorázově, zkuste se domluvit na splátkovém režimu. V každém případě zašlete žádost o splátkový režim doporučenou poštou věřiteli a kopii žádosti včetně podacího lístku si uschovejte. Pokud na to nebude chtít tato firma přistoupit, tak budete muset počkat až do té doby, než na Vás podá věřitel žalobu o zaplacení dlužné částky (pokud tato firma není věřitelem, ale pouze spravuje pohledávku pro banku, tak s nabídkou splátek kontaktujte i banku – výše splátek musí odpovídat cca stavu, aby byla pohledávka uhrazena do dvou let). Pokud jste nepodepsala rozhodčí smlouvu (rozhodčí doložka umožňuje věřiteli obrátit se s žalobou o zaplacení dlužné částky na příslušného rozhodce a vyhnout se tak klasickému soudnímu řízení), tak se bude muset věřitel obrátit na příslušný soud a zde požadovat vydání tzv. exekučního titulu. Soud Vás bude o řízení informovat a Vy zde budete moci požádat o splátkový režim (ve většině případů soudy žádosti o splátky vyhoví). Požádejte tedy věřitele o splátky a důkladně přebírejte poštovní zásilky. Pokud by Vám přišel dokument od soudu a nevěděla jste si rady, můžete nás kontaktovat, pomohli bychom Vám s patřičnou reakcí.

   S pozdravem

 • Dana napsal:

  Dobry den,
  mam dotaz,byvaly manzel neplatil pujcku,kterou si vzal jeste za naseho manzelstvi a dnes na me byla uvalena exekuce,figuruju bohuzel na smlouve jako spoludluznik,pujcka byla 13 tisic,posledni splatku dal v cervnu 2010 a exekuce je na 83 tisic,mohu se nejak branit!dale mam strach,aby exekutor neprisel k mym rodicum,mam tam udanou kontaktni adresu,ale bydlim jinde,a trvaly mam na mestskem urade,dekuji za odpoved.

  • INS partner napsal:

   Dobrý den,

   bránit se nijak nemůžete, není se proti čemu bránit. Jako spoludlužník (v tomto případě současně i z titulu společného jmění manželů) ručíte věřitelům za splnění závazku. Proti postupu exekutora bohužel žádná 100% spolehlivá obrana neexistuje. Exekutor či jeho vykonavatelé mohou do jakýchkoli prostor, kde se domnívají, že se dlužník zdržuje. Je velmi obtížné dokazovat, že se dlužník v místě postiženém exekucí nezdržuje. V případě, že by exekutor postihl v exekuci cizí majetek, budete muset doložit, že majetek dlužníkovi nepatří (darovací smlouvy, kupní smlouvy, faktury atp.). V případě, že bude exekuce vedena v místě bydliště rodičů, budou muset prokázat, že se v těchto místech dlužník nezdržuje.

   Doporučujeme zajistit ke každé cennější movité věci darovací, či kupní smlouvu a datem pořízení, nemáte-li fakturu na jména rodičů. Dále doporučujeme domluvit případná svědectví sousedů, že se u rodičů nezdržujete.

   S pozdravem

 • Pavel L. napsal:

  Dobrý den. Exekutorský úřad zabavil kvůli mému dluhu manželce stavební spoření, které založila dlouho před naší svadbou. Můj dluh vznikl několik let před svadbou. Je to v pořádku? Děkuji P.L.

  • INS partner napsal:

   Vážený pane,

   v pořádku tento postup Exekutorského úřadu není. Toto řešení by přicházelo v úvahu pouze v případě, že by Váš závazek vznikl již za trvání manželství a tudíž by spadal do společného jmění manželů. Ve Vašem případě závazek vznikl před uzavřením manželství, tudíž do společného jmění manželů nespadá a tento závazek může EÚ vymáhat pouze po Vaší osobě.

   Nyní je potřeba správně vyzvat EÚ k vrácení neoprávněně zabavených finančních prostředků. Pokud byste měl zájem, můžeme se Vašemu případu věnovat.

   S pozdravem

 • Jana napsal:

  Dobrý den,mám dotaz,chtěla jsem se zeptat zda-li může dle nového exekučního zákona exekutor postihnout můj bankovní účet pro dluhy mého manžela,když ale já jsem dva roky v oddlužení.Manžel dluží u VZP a OSSZ.Já mám sražky ze mzdy a zbytek výplaty mi jde na účet.je můj účet proti exekuci chráněn když jsem v oddlužení a manžel má dluh?Děkuji

  • INS partner napsal:

   Vážená paní Borková, jak jste správně poznamenala, jde o nový právní předpis, tudíž jeho praktické použití se v ČR (tak jako vždy v těchto případech) může případ od případu lišit a sporné otázky budou řešit soudy. Nicméně náš právní názor je takový, že proti Vašemu bankovnímu účtu, ani proti Vaší mzdě, je-li s Vámi vedeno insolvenční řízení, by exekutor neměl, kvůli závazkům Vašeho manžela, činit žádné úkony. S pozdravem

 • Monika napsal:

  Dobrý den chtěla bych se zeptat,můj manžel má sestru na kterou je uvalena exekuce a před 10 lety bydlela na adrese např.hornického 2 a z bytu jí družstvo vypovědělo smlouvu a ona se odstěhovala jinam,nisméně trvalé bydliště si ponechala.Schodou okolností jsme se s manželem nastěhovali na tu samou adresu ,ale uplně do jiného bytu.Může k nám exekutor přijít,když my tu bydlíme krátce a s náma nikdy nebydlela a popřípadě co udělat,aby k nám nepřišel.Bohužel příjmení máme stejné.Dekuji.

  • INS partner napsal:

   Dobrý den, v tomto případě můžete být klidní. Exekutor či jeho vykonavatelé mohou vstupovat do všech prostor, kde se domnívají, že se dlužník zdržuje, ale v tomto případě je pravděpodobnost, že by se pokoušeli o mobiliární exekuci ve Vašem bytě, minimální. 100% jistotu bohužel nemá v ČR vůbec nikdo.

 • Jaroslav Piechník napsal:

  Dobrý den může mi přijít exekuce na majetek atd když poskytnu kontaktní adresu až se má kde dlužníkovy posílat pošta . Potřebuji to co nejdřív vědět adresu totiž potřebuje pracák aby tu osobu mohl zaregistrovat na prac.úřadu . Proto prosím o radu až vím jak jak pokračovat dál v téhle situaci a pomoci známe děkuji za odpověď Jaroslav .

  • INS partner napsal:

   Dobrý den, exekutorovi stačí pouze domněnka, že se v některém prostoru dlužník zdržuje, a že by se zde mohl nacházet jeho majetek. Pokud jakýmkoli způsobem zjistí adresu, kde se dlužník zdržuje, může konat. Vzhledem k tomu, že dle průzkumů 60-70% zabaveného majetku nepatří dlužníkům, ale třetím osobám, doporučuji jednat co nejopatrněji. Adresu by si měl dlužník zřídit na obecním úřadu a adresu přechodného bydliště nikde nesdělovat. Chcete-li ovšem své kamarádce pomoci, tak je potřeba jí vysvětlit, že svou situaci musí nějakým způsobem řešit. Může si u nás lehce domluvit bezplatnou telefonní konzultaci, stačí napsat. Někdo z našich kolegů se jí bude rád věnovat a poradí, jak postupovat a jak co nejefektivněji vyřešit špatnou finanční situaci.

 • Šárka napsal:

  Dobrý den, obrácím se na Vás o radu, kdy hrozí exekuce mé dceři. Dcera si vzala půjčku a tu nesplácí. Půjčka byla vyřízována v době, kdy již u mne nebydlela, ale měla u mne trvalé bydliště a to všude figuruje. Trvalé bydliště jí bylo již zrušeno před více než rokem. O této skutečnosti jsem informovala vymahatelskou firmu, ale ta mi tvrdí, že dcera se v bytě zdržuje( což není pravda, občas mne navštíví). Vymahatelská firma mi ti tvrdí, že případná exekuce bude provedena v mém bytě. Chtěla jsem se zeptat, zda je to možné nebo případně jak se mám bránit případné exekuci majetku. Děkuji za odpověď

  • INS partner napsal:

   Dobrý den, bohužel žádná spolehlivá obrana neexistuje. Exekutor či jeho vykonavatelé mohou do jakýchkoli prostor, kde se domnívají, že se dlužník zdržuje. Je velmi obtížné dokazovat, že se dlužník v místě postiženém exekucí nezdržuje. V případě, že by exekutor postihl v exekuci Váš majetek, budete muset, že majetek patří Vám (darovací smlouvy, kupní smlouvy, faktury atp.). V případě, že bude exekuce vedena v místě Vašeho trvalého bydliště, budete muset prokázat, že se v těchto místech dlužník nezdržuje.

   Doporučujeme zajistit ke každé cennější movité věci darovací, či kupní smlouvu s Vaším jménem a datem pořízení, nemáte-li fakturu na Vaše jméno. Dále doporučujeme domluvit případná svědectví sousedů, že se u Vás dcera nezdržuje. Další co můžete učinit, je vysvětlit dceři, že je potřeba tuto situaci řešit. Velmi vhodným řešením pro většinu dlužníků je osobní bankrot. Detaily ohledně osobního bankrotu můžete zjisti na našem webu.

 • Alexandr napsal:

  Jste jedna z mála společností u nás v republice, která dlužníkům jenom neslibuje a netahá z nich peníze, ale skutečně pomáháte. Kdybyste potřebovali kladné reference, klidně Vám je poskytnu. Stačí napsat nebo zavolat. Mějte se krásně, Váš věrný klient Saša

  • INS partner - kolektiv napsal:

   Děkujeme za kladnou odezvu, takové komentáře vždy potěší:-) Bude-li nějaký váhající žadatel chtít doporučení, určitě ho na Vás odkážeme.

   • Michal napsal:

    Dobrý den,potřebuju radu a budu i moc vděčnej za jakoukoli pomoc.Mám 3 pujčky,2 v čs a 1 u ge many bank ta už je předaná k soudu,bojím se exekuce.Přemýšlím o osobním bankrotu,co všechno potřebuji za dokumenty abych ji mohl realně zvažovat a dotáhnout jí do donce?děkuji za odpověd a přeju hezky den

    • INS partner napsal:

     Dobrý den,

     základem je doložit existenci svých závazků, data splatnosti a jejich aktuální výši. Musíte také identifikovat své věřitele i své dlužníky (Vaše pohledávky). Dále doložit příjmy za poslední tři roky (zdokumentovat veškerou příjmovou dokumentaci), doložit výpis z evidence rejstříku trestů. Doložit dokumenty, kterými prokážete, že budete schopen během následujících pěti let uhradit Vašim nezajištěným věřitelům minimálně 30% z hodnoty jejich pohledávek. Každé tvrzení, které uvádíte v insolvenčním návrhu spojeným s návrhem na povolení oddlužení, stejně tak i v zákonem předepsané přílohové dokumentaci musíte doložit listinným důkazem (např. budete-li tvrdit, že máte „přímou“ vyživovací povinnost vůči dítěti, musíte doložit rodný list dítěte, budete-li tvrdit, že jste ženatý, musíte doložit kopii oddacího listu atp.).

     Je velmi důležité si uvědomit, že insolvenční právo je samostatná právní disciplína, která se studuje na vysokých školách i několik let. Nesmírně důležitá je v této oblasti i praxe. Podáním insolvenčního návrhu spojeným s návrhem na povolení oddlužení navíc celé řízení teprve začíná. Trvá několik měsíců, nežli je vůbec rozhodnuto o formě úpadku a zvoleno jeho řešení. V této době musí dlužník učinit několik procesních úkonů, které bez důkladné znalosti věci nemůže provést správně. Na neznalost procesních úkonů můžete velmi neblaze doplatit. Na znalosti postupů naopak výrazně vydělat.

     S pozdravem

 • Jarmila - Hradec napsal:

  Díky za info, vůbec jsem netušila, že můžu vyhlásit osobní bankrot, i když je už na mě nařízená exekuce. Moc jste mi pomohli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Rychlý kontakt

Formulář pro bezplatný kontakt

Osobní bankrot

Vyplněním formuláře zjistíte, zda splňujete podmínky pro (zahájení soudního oddlužení) "vyhlášení osobního bankrotu" ZDE

Dozvíte se i veškeré podstatné podrobnosti (výše splátky/srážky, doba trvání oddlužení, kolik procen z celkové dlužné částky ušetříte atd.)

Nebudete-li podmínky pro úspěšné zahájení soudního oddlužení splňovat, poradíme Vám, jaké kroky učinit, aby povolení Vašeho oddlužení nic nebránilo.

Kontaktní údaje

INS partner s.r.o.
Jeseniova 1151/55
Praha 3 - Žižkov
130 00

IČ: 24186074

Tel: +420 774 414 339
Tel: +420 776 255 552

Email: info@inspartner. cz