Konsolidace dluhů

V situacích, kdy hrozí prodej nemovitosti dlužníka či jiného hodnotného majetku (i v rámci exekučního řízení – v průběhu exekuce např. v exekuční dražbě) může být variantou bezpečná konsolidace dluhů, jako možnost poslední záchrany, aby nedošlo k prodeji dlužníkova majetku.

konsolidace dluhůKonsolidace dluhů – bezpečnost na prvním místě

Bezpečnost a maximální transparentnost (průhlednost, přehlednost) je v těchto situacích opravdu na prvním místě. Na finančním trhu existuje mnoho tzv. „úvěrových žraloků“, kteří se neštítí místo slibované pomoci, konsolidace dluhů a vyplacení exekuce, stáhnout dlužníka ještě hlouběji ke dnu a připravit jej o majetek. Přímo za tímto účelem jsou různé firmy zakládány!

Nutnost konsolidace dluhů – v exekuci téměř nemožné

Ideální je samozřejmě využít bankovní instituce. V situaci, kdy je proti dlužníkovi vedeno exekuční řízení bohužel banky jakékoli další půjčky, úvěry, či konsolidace dluhů odmítají poskytnout. Není-li v této situaci možná pomoc rodiny či blízkého okolí, musí dlužník volit mezi nebankovními institucemi. V situaci, kdy je proti dlužníkovi již vedeno exekuční řízení, požadují tito komerční věřitelé zajištění půjčky či úvěru majetkem dlužníka. Zde se skrývá největší riziko. O zajištěný majetek může dlužník totiž velmi lehce přijít, nedá-li si pozor při výběru poskytovatele nebankovního úvěru. Smlouvy některých úvěrových žraloků jsou totiž postavené přímo za účelem připravit dlužníka o jeho zajištěný majetek i při drobném porušení úvěrových podmínek! Konsolidace dluhů tak může skončit katastrofou.

Konsolidace dluhů – naše možnosti

Naše osobní zkušenost s nebankovními institucemi nabízejícími úvěry zajištěné majetkem je žalostná. Rizik existuje bohužel velmi mnoho a běžný člověk, který se v této oblasti nepohybuje, může velmi lehce uzavřít špatnou či přímo sebedestruktivní úvěrovou smlouvu, aniž by si to na první pohled uvědomil. Proto jsme se rozhodli věnovat i této oblasti a nabízíme všem zájemcům možnost využití bezpečné konsolidace dluhů pod naším patronátem.

Jsme schopni pomoci v této oblasti a zajistit pro klienta veškerý servis, aby dosáhl na nejlepší možné podmínky, férového poskytovatele konsolidace/úvěru a především maximální transparentnost. Máme vytipované konkrétní bezpečné nebankovní instituce, přesto nikdy neopomíjíme kontrolovat detailně každou smlouvu, kterou náš klient uzavírá (známe tuto oblast, rizika i právní kličky – důvěřujeme, ale raději prověřujeme) a díky naší originální taktice dokážeme zajistit nejnižší možný úrok. Dokážeme tak nejen ochránit naše klienty, ale ještě šetříme jejich čas a peníze!

Konsolidace dluhů – bezpečné desatero

I když se rozhodnete nevyužít naší jedinečné služby, nabízíme Vám těchto deset základních rad, díky kterým byste měli poznat „férového“ poskytovatele úvěrových služeb a nenaletět podvodníkům.

Bezpečné desatero konsolidace dluhů, přeúvěrování a půjčky zajištěné majetkem

  • Nevybírání žádných poplatky předem.
  • Přijatelná výše úrokové sazby a RPSN (roční procentní sazba nákladů).
  • Úvěrové smlouvy musí být přehledné, jasné, srozumitelné a především bez rozhodčích doložek či právních kliček.
  • U zajištěných úvěrů zřizování pouze zástavního práva, žádná předkupní práva, či věcná břemena.
  • Nemovitost musí zůstat majetkem klienta – žádný zajišťovací převod nemovitosti.
  • Podmínky a pravidla musí být dána předem.
  • Úvěrové smlouvy by měli alespoň rámcově odpovídat smyslu nového zákona o spotřebitelském úvěru (odstoupení od smlouvy, uvedení RPSN ve smlouvě, vyčíslení všech nákladů apod.).
  • Nesmí používat blanko-směnky, všechny listiny musí být definitivní a konečné, bez možnosti dopisování či připisování údajů jednou ze stran.
  • Nesmí obsahovat nerovné podmínky pro smluvní strany, především nepřiměřené pokuty a penalizace pro případ opoždění se splátkou ze strany dlužníka.
  • Pozor na přílišný nátlak. Tlak na osobní setkání, tlak na rychlý podpis smlouvy, odvádění pozornosti žadatele při kontrole dokumentace, to jsou základní poznávací vlastnosti špatné volby! V těchto záležitostech musí být klid, čas na rozmyšlení a maximální transparentnost na prvním místě!

Doufáme, že nyní již pro Vás nebude představovat konsolidace dluhů se zajištěním majetku žádné nebezpečí.

4
Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší
Václav
Host
Václav

Dobrý den, obracím se na Vás, protože potřebuji pomoc se svými závazky. Dostal sem se do složité situace a chtěl bych ji vyřešit co nejdříve, než bude pozdě. Mám půjčku od Moneta Money Bank, s tím problém ani tak není. Ale bohužel jsem se dostal do registru dlužníků, do Solusu. Kvůli mému tatovi, který za mě neplatil účet za telefon když jsem nebyl plnoletý. Poslední dobou jsem si bral na sebe krátkodobý nebankovni půjčky a už je nedokážu splácet. Mám příjem min. 35 000,- měsíčně jako OSVČ. Chtěl bych dluhy zkonsolidovat do jedné splátky ale nikde v bance mi bohužel… Číst vice »

Dolejsi
Host
Dolejsi

Chci se zeptat zda máte nějakou nebankovní společnost přes kterou bych dokázat vyplatit exekuci .Děkuji Dolejší