Osobní bankrot – soudní oddlužení fyzické osoby

osobní bankrotOsobní bankrot (osobní bankrot neboli úpadek fyzických osob) se lidově nazývá institut soudního oddlužení ve smyslu Zákona č. 182/2006 Sb. o úpadku a způsobech jeho řešení (insolvenční zákon)

Vyplňte tento krátký dotazník ZDE a my Vám obratem sdělíme, zda splňujete podmínky pro povolení oddlužení. Pokud podmínky splňovat nebudete, pomůžeme Vám učinit takové kroky, aby jste v co nejkratší době na povolení oddlužení mohli dosáhnout.

Specializujeme se na komplexní dluhové poradenství, nenutíme našim klientům na rozdíl od klasických oddlužovacích agentur jako jediné řešení osobní bankrot, ale snažíme se hledat i jiná vhodná řešení, pokud taková řešení existují, klientovi je navrhneme včetně našeho doporučení, aby se mohl objektivně rozhodnout.

Dojdeme-li s klientem k závěru, že by pro něj byl osobní bankrot opravdu nejvýhodnějším řešením jeho špatné finanční situace, celý proces realizace zajišťuje v souladu s ustanovením § 390a, odst. 1 zákona č. 182/2006 Sb. o úpadku a způsobech jeho řešení (insolvenční zákon) naše advokátní kancelář.

 

Jaká je u nás cena za osobní bankrot?

Cena za realizaci soudního oddlužení, dle insolvenčního zákona za sepsání a podání návrhu na povolení oddlužení, anebo také insolvenčního návrhu podle ustanovení § 390 odst. 1 a další činnosti s tím nezbytně spojené, zejména poradu s klientem a odstranění případných vad návrhu, je stanovena insolvenčním zákonem ve výši 4.000,-Kč (bez DPH) v případě jednotlivce a 6.000,-Kč (bez DPH) v případě manželského páru. Jiné platby Vám naše advokátní kancelář za služby spojené s realizací oddlužení nebude účtovat.

 

Naši klienti neplatí předem!

Cenu za služby spojené s realizací oddlužení neplatíte předem, ale až v okamžiku, kdy je oddlužení soudem povoleno. Ve výjimečných případech špatné finanční situace nemusí klient platit vůbec žádnou odměnu za naše služby. Odměnu si náš advokát přihlásí a obdrží ji až ze splátek klienta v rámci povoleného oddlužení.

 

Co osobní bankrot přinese dlužníkovi?

 • Dlužník ihned získává soudní ochranu před všemi věřiteli a vymahači.
 • Dlužník ihned získává soudní ochranu dokonce i před exekutory
 • Až 70% všech dluhů může být reálně soudem odpuštěno
 • Všechny závazky dlužníka jsou sjednoceny
 • Dlužník získá jeden splátkový kalendář maximálně na pět let s nejnižší možnou splátkou
 • Dluhy již nenarůstají o úroky, penalizace či jiné náklady
 • Dlužník již vůbec nemusí komunikovat se svými věřiteli, vymahači ani exekutory
 • Neoprávněně navýšené závazky lze jednoduše napadnout a snížit na zákonnou výši
 • Mnohdy jediná reálná možnost, jak se zbavit dluhů jednou provždy.

 

Splňujete podmínky pro osobní bankrot?

Osobní bankrot pomáhá předluženým občanům a jejich rodinám obnovit své hospodaření. Dlužník dostává možnost vyřešit přebujelé dluhy a alespoň zčásti uhradit věřitelům jejich pohledávky.

Chcete nezávazně vědět, jak přesně by vypadala Vaše finanční situace v případě zahájení soudního oddlužení?

 • Jak vysoká by byla Vaše měsíční splátka/srážka?
 • Kolik peněz by Vám zůstávalo ze mzdy?
 • Kolik procent z celkového zadlužení byste ušetřili?
 • Vyplňte tento krátký dotazník ZDE a my Vám na email zašleme přesné výsledky.
 • Můžete také kliknout níže a požádat o bezplatnou konzultaci.

 

banner

Osobní bankrot znamená zastavení exekuce

Osobní bankrot má pro dlužníka jednu obrovskou výhodu. Od okamžiku zahájení insolvenčního řízení (do dvou hodin od podání insolvenčního návrhu) získává dlužník soudní ochranu před věřiteli, vymahači i exekutory! Osobní bankrot tak znamená ochranu před útoky věřitelů včetně zastavení exekuce.

Osobní bankrot zastaví nárůst úroků a penalizací

Osobní bankrot zastaví nárůst úroků, sankčních úroků, pokut a jiných penalizací. Úroky a veškerá příslušenství (pokuty, penalizace, náklady věřitele, náklady exekutora atp.) dluhů jsou sečtena ke dni úpadku dlužníka a v rámci oddlužení se uspokojuje takto přesně stanovená dlužná částka. Tudíž už žádné navyšování a každý měsíc jiná dlužná částka, kterou po dlužnících často požadují exekutoři nebo vymahači, ale jasně a přesně stanovená dlužná částka.

Osobní bankrot podmínky

Insolvenční soud oddlužení povolí v případě, že dlužník uhradí minimálně 30 % svých dluhů a nesleduje oddlužením nepoctivý záměr.

Insolvenční zákon tak umožňuje odpustit dlužníkovi až 70 % všech jeho dluhů – a předpokladem tohoto odpustku je právě úspěšně splněné oddlužení  (osobní bankrot), tedy úhrada alespoň 30% z celkové dlužné částky.

Osobní bankrot, jaký je postup?

Osobní bankrot se zahajuje podáním insolvenčního návrhu na příslušný insolvenční soud. Kromě bezvadně (tedy po právní stránce bez vad) zpracovaného insolvenčního návrhu spojeného s návrhem na povolení oddlužení, je nesmírně důležité znát veškeré procesní kroky, které mohou v průběhu insolvenčního řízení nastat.

Příliš často se na nás totiž obrací lidé, kterým „někdo“ připravil za mnohdy nehorázně vysoký poplatek insolvenční návrh, podáním na soud bylo zahájilo insolvenční řízení, ale nyní najednou vzniká plno otázek, se kterými si neví rady a nikdo jim již nepomůže. Tito lidé nyní vůbec netuší, co se bude dít, co mají očekávat, jak mají dále postupovat, jaká mají práva a jaké naopak povinnosti.

Rozhodli jsme se, že touto cestou se vydávat rozhodně nebudeme, a proto poskytujeme našim klientům poradenství po celou dobu trvání oddlužení!

Osobní bankrot

Osobní bankrot a trestní rejstřík

Od 1.1.2014 s účinností revizní novely insolvenčního zákona již neplatí skutečnost, že soud nepovolí osobní bankrot osobám, které mají v trestním rejstříku záznam pro trestný čin majetkové či hospodářské povahy (pět let zpětně od zahájení řízení). Nově se soudy zaměřují především na nepoctivý záměr dlužníka a jednotlivé případy se posuzují individuálně. Je tak možné, že i v případě záznamu v rejstříku trestů pro majetkový nebo hospodářský trestný čin, bude oddlužení povoleno.

Osobní bankrot a nepoctivý záměr dlužníka

Pokud by se – třeba i zpětně – zjistilo, že se žadatel o osobní bankrot při žádosti choval nepoctivě, rozhodnutí soudu o oddlužení se zruší. Na nepoctivý záměr dlužníka je proto třeba dávat pozor! Podobný osud by také potkal dlužníka, který by byl ve 3 letech po úspěšném splnění soudního oddlužení odsouzen pro úmyslný trestný čin vztahující se k oddlužení.

INS partner nabízí komplexní dluhové poradenství

Nabízíme komplexní řešení v obtížných finančních situacích. Neváhejte se obrátit na INS partner – Vašeho specialistu na dluhové poradenství.

78
Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší
Eva
Host
Eva

Dobrý den, mám k Vám prosbu. V současné době mám exekuci. Mám danou exekuci srážkami ze mzdy, a na nemovitosti. Od září mi strhávají ze mzdy. Snažím se s exekutorem domluvit na splátkách, aby mi zrušili srážky ze mzdy. Navrhla jsem řešení, tím bych dluh uhradila tak do února 2020 nebo bych se snažila do prosince 2019. Když mám nastaveny srážky ze mzdy, nestíhám splácet ostatní závazky a hypoteční úvěr. Nechci insolvenci, chci veškeré dluhy splatit. Oprávněný splátkový kalendář zamítl, že je vše na exekutorovi. Nevím jak dále postupovat. Je nějaký zákon, který mi to může umožnit? Děkuji za pomoc.… Číst vice »

Pavel
Host
Pavel

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat a poradit.
v březnu na mě byl ukončen konkurz, po 2 měsících se začali přihlašovat neuspokojení věřitelé a začali mi strhávat z platu každý měsíc jinou částku, ale všechny stržené peníze jsou stále drženy v zaměstnání. Vyhlásil jsem tedy osobní bankrot a dne 6.11.2017 byla zveřejněna vyhláška o zahájení insolvenčního řízení. Můžou mi i v tomto měsíci (prosinci) strhnout exekuci z platu?

Předem děkuji za odpověď

RObert
Host
RObert

Dobrý den , jsem na konci insolvence v zaří 2017 to bylo 5 let, měl jsem stanoven splátkový kalendář s nižšími splátkami a s tím že uhradím min 50% a +,nicméně v průběhu oddlužení jsem přišel o zaměstnání, byl jsem dlouhodobě na nemocenské a následně mi byl přiznán inv.důchod 3.stupněo veškerých změnách jsem písemně informoval jak ins.správce tak soud , uhradil jsem v průběhu 5 let méně a to zhruba 40% insolvenční správce napsal do zprávy že jsem podmínky splnění oddlužení nesplnil ale doporučení ins.správce je ponechat dlužníka v oddlužení a moc tomu nerozumím, chtěl bych se tedy zeptat zda… Číst vice »

Vera
Host
Vera

Dobrý den, asi jsem se stala obětí podvodníka, a nevím co by bylo nejlepší udělat za kroky,aby me nepostihlo to,ze mi peníze nevrátí. Jde o to,ze jsem si kvůli němu vzala pujcku v celkove částce 600 tis. podepsal se mnou 2 směnky na 250 tis a 350 tis, po nejake době jsem zjistila že jsem tehotna, momentalne ve 13 týdnu těhotenství, on měl radost,ujišťoval me ze jakmile se financne vyrovná se svojí byvalou přítelkyni, že mi všechno vrátí a ze se o me a to male postará. minuly týden přišel s tim, ze mi lhal, ohledně data narození a podepsal… Číst vice »

Sylva
Host
Sylva

Dobry večer chtěla jsem se zeptat přitel je v insolvenci stal se mu pracovni uraz a zažadal si o trvale nasledky nemoc z povolani ma pravo insolvencni spravce celou častku zabavit jelikož mu byla celá částka zaslana na učet majetkove podstaty. Děkuji za odpověd

petra
Host
petra

dobrý den, mám přítele, který byl trestně stíhán. odseděl si 15let ale musí hradit i škodu z trestní činnosti cca.2000.000kč. chce vás poprosit o pomoc v insolvenčním řízení. můj dotaz zní, plánujeme svatbu a já vlastním rodinný dům, je možné předmanželskou smlouvou zařídit aby příteli nic z mého majetku nepatřilo abych o to nepřišla? a ještě jeden dotaz, když budeme manželé a partner by zemřel, ten jeho dluh bych musela splácet já? děkuji za odpověď

Marta
Host
Marta

Dobry den kamaradka by chtela podat osobni bankrot a vlastni rodinny dum po rodicich,bude ji tento dum zachovan,nebo ponechan a platit bude v urcitych srážkách,nebo jej bude muset prodat.Dekuji Marta

Lucie
Host
Lucie

Dobrý den,
Chtěla jsem se zeptat zda mohu požádat o insolvencni když sem vedená na úřadu práce.

Květa
Host
Květa

Dobry den, Mam schvalenou insolvenci,kterou radne splacim. Lze pozadat o prideleni jineho insol .spravce? Stimto kterEho mam, mam jen negativni zkusenosti, Navic se prestehoval a zpravidla nereaguje na nic a nEda se s nim absolutne domluvit.druhy dotAZ-,Mohu v insolvenci pracovat na ICO? Dekuji

Alena
Host
Alena

Dobrý den prosím mám dotaz Manžel minulý rok v listopadu skončil insolvenci.má i soudní vyjádření.nyní mu přišla blokace na účet.Je toto možné ?děkuji za odpověď.