Nezvládám splácet své dluhy

Nezvládám splácet své dluhy. Co v této situaci dělat? Jaká řešení volit a čemu se vyvarovat? Jaká má dlužník práva a povinnosti. Co vše mi mohou dovolit vymahači? Tomu všemu se budeme věnovat v tomto tématu, jeho podtématech a k nim přiřazených videokurzech. 

nezvládám splácet

Nezvládám splácet své dluhy. Kdo ale v současnosti není nějakým způsobem zadlužen, jako by nebyl. V dnešní době, kdy jsou v nemalé míře zadlužené i samotné státy se život na dluh jednotlivců a rodin stal zcela běžným jevem. Fascinující ovšem je, že se tomuto tématu věnuje tak málo prostoru.

Dluhy, zadlužení i problémy s tím související jsou v tržní ekonomice zcela normálním jevem. Přesto jsou u nás v ČR brány dluhy stále jako nepřekonatelné tabu.

Mnoho lidí se za problémy s dluhy stydí, nechtějí o nich hovořit, ale nevědí co dělat, nebo v panice dělají chyby, které jejich problémy ještě více zhoršují. Mnohdy se nejsou schopni svěřit ani nejbližšímu okolí a své rodině. Přitom řešení téměř všech finančních problémů existují a jsou mnohem jednodušší, než si mnozí myslí. Jen je potřeba odhodlat se problém řešit. I zde platí zlaté pravidlo, čím dříve, tím lépe!

Dluhy nesmí být tabu. Toto klima totiž logicky nahrává všelijakým podvodníkům, “šmejdům“, ale třeba i vymahačům či mnohdy nekorektním exekutorským vykonavatelům, kteří jdou proti zájmům dlužníka a mnohdy se pohybují na hraně zákona. Stav, kdy jako dlužník nezvládám splácet své dluhy, může nastat velmi rychle.

Nezvládám splácet, tím pádem potřebuji co nejvíce informací

Lidé se o téma dluhů začnou zajímat až v okamžiku, kdy nastane nějaký problém s jejich splácením. Jenomže jak chcete řešit problém, o kterém se stydíte hovořit? Jak chcete řešit problém, když nemáte dostatek informací?

Pamatujte si, že nejlépe se manipuluje s člověkem, který není dostatečně informovaný. V oblasti dluhové problematiky by mělo být toto pravidlo vyryto zlatým písmem!

Pohybujeme se totiž v oblasti, kdy podpis jednoho dokumentu nebo jednání na základě nepodložené a úmyslné dezinformace může dlužníkovi velmi uškodit. Může ho stát mnoho desítek tisíc korun navíc, nebo kvůli němu může přijít o střechu nad hlavou. Pokud nezvládám splácet své dluhy, měl bych se tím pádem o to víc o problematiku začít zajímat a zjistit si alespoň základní informace.

Neinformovanosti dlužníků samozřejmě s chutí využívá protistrana. Přitom mít alespoň základní povědomí o tom, co mě jako dlužníka čeká, pokud nezvládám splácet své dluhy, pokud se dostanu do tíživé finanční situace, je poměrně jednoduché.

Co mě jako dlužníka čeká, když nezvládám splácet své dluhy? Postupy věřitele, vymahačů či exekutorů, to vše jsou základní informace, které pokud budu jako dlužník znát, tak se mnou nebudou moci věřitelé ani vymahači manipulovat, díky těmto informacím nezhorším své právní postavení a mohu tak ušetřit až desetitisíce korun.

Co mě jako dlužníka čeká, když nezvládám splácet své dluhy?

Na našem webu se rychle a přehledně dozvíte, co mohu jako dlužník očekávat, pokud se má finanční situace zhorší natolik, že nezvládnu splácet své dluhy. Jak na tuto situaci budou reagovat věřitelé. Jak konají vymahači a vymáhající agentury. Jaké lži a triky proti dlužníkům používají. Jak ušetřit nervy a peníze. Jaká nejčastější rizika na mě jako na dlužníka čekají, když své dluhy nezvládám splácet.

Komentujte

avatar