ZASTAVENÍ EXEKUCE

zastavení exekuce

Zastavení exekuce a ochrana majetku

Zastavení exekuce je nejčastější požadavků našich klientů. Pozor, exekuce ohrožuje i majetek blízkých dlužníka. Zbystřit by tak měli rodinní příslušníci, partneři či spolubydlící dlužníka v exekuci.

Proč zastavit exekuci? Nejčastější důvody jsou:

  • Zastavení exekuce pro nemajetnost.
  • Zastavení exekučního řízení kvůli neplatnému rozhodčímu nálezu.
  • Zastavení exekučního řízení kvůli dražbě nemovitosti.

Jste-li v exekuci Vy, nebo někdo blízký, nepodceňujte situaci a věnujte pozornost tomuto tématu. Jde totiž o Váš majetek, i když nejste dlužníkem!!!

Mobiliární exekuce a právní ochrana majetku osob.

Zákonné možnosti uvádíme podrobně v sekci otázky a odpovědi. Také je možné pozastavení exekuce z důvodů insolvence (zahájeného, probíhajícího insolvenčního řízení). Zahájením insolvenčního řízení (resp. schválením úpadku) získává dlužník soudní ochranu před věřiteli, vymahači i exekutory. Tímto postupem lze zastavení exekuce také docílit. Není to sice beze zbytku zcela stoprocentní ochrana, protože exekutor může činit zajišťovací úkony, ale nesmí prodávat. Exekuce totiž zahájením insolvenčního řízení nelze vykonat.

Exekuční řízení upravují především zákon č. 120/2001 Sb. o exekutorech a exekuční činnosti – exekuční řád a zákon č. 99/1963 Sb občanský soudní řád.

Přímý odkaz na občanský soudní řád 

Přímý odkaz na exekuční řád

ZASTAVENÍ EXEKUCE NA ZÁKLADĚ NEPLATNÉHO ROZHODČÍHO NÁLEZU 

Díky dnes již mnoha rozhodnutím nejvyšších soudních instancí se pro tisíce dlužníků objevila možnost zrušení rozhodčího nálezu a zastavení exekučního řízení, které bylo zahájeno na základě právě určitého typu neplatných rozhodčích nálezů. Naše advokátní kancelář v těchto případech nabízí možnost právního zastoupení! 

Chci vědět víc o možnosti zrušení rozhodčího nálezu a zastavení exekuce…

zastavení exekuce

JAK NA ZASTAVENÍ EXEKUCE

Pomůžeme Vám s jakoukoli exekucí. V určitých situacích se dá exekuci zabránit, jindy je soud ochoten exekuční řízení pozastavit. Víme, o jaké situace jde. Kontaktujte nás a poraďte se zdarma!

Zdarma zhodnotíme Vaší situaci – zda má smysl soud žádat o zastavení exekučního řízení, které je proti Vám vedeno. Můžeme Vám navrhnout řešení a pomoci s jeho realizací, nebo je celé zařídit za Vás.

I kdybychom nenašli cestu, jak docílit zastavení exekučního řízení vedeného proti Vám, poradíme jaké jiné možnosti využít, popř. jak dosáhnout na oddlužení.

Chci vědět víc o oddlužení zdarma…

Chci vědět víc o nových podmínkách oddlužení pro každého…

JEDNAT O ZASTAVENÍ S EXEKUTOREM?

Nevěřte možnosti dohody s exekutorem. Nevěřte ani firmám, které takovou dohodu nabízejí jako službu. Pokud má totiž exekutor možnost nemovitost vydražit a vy mu rychle nezaplatíte, nemá důvod čekat. Pokud má exekutor možnost zkonfiskovat hodnotný majetek, srážet ze mzdy či zabavit „naspořené stavební spoření“ nebo jiná finanční aktiva dlužníka, učiní tak bez rozmyslu a v nejrychlejší možné době.

Práce exekutora není pomáhat lidem, ale vykonávat soudní rozhodnutí a likvidovat dluhy co nejrychleji a nejefektivněji.

Nemovitost proto vydraží, často za směšnou cenu a bez ohledu na zájmy dlužníka. Jediný snadný způsob zastavení exekuce je v této fázi vyplatit svůj dluh a v určitých případech i zahájení insolvenčního řízení, díky čemuž dojde k zastavení exekuce (pozor, soud může v případě neodůvodněného insolvenčního návrhu nechat exekuci pokračovat). Obecně platí, že insolvenční řízení je pro dlužníka mnohem výhodnější a „férovější“, než řízení exekuční. Zastavení exekuce zastavení exekuce zastavení exekuce

ZASTAVENÍ EXEKUCE NEMOVITOSTI

Jakýkoli jiný postup je pro dlužníka lepší a výhodnější, nežli prodej nemovitosti v exekuční dražbě. Jsme schopni zajistit prodej nemovitosti za tržní férovou cenu, přeúvěrování a vyplacení exekuce, která ohrožuje nemovitost, nebo zařídit povolení oddlužení.

V tom případě dojde k pozastavení exekuce. Pokud by už mělo dojít k prodeji nemovitosti, k čemuž v insolvenčním řízení vůbec nemusí dojít, bude proveden pod dohledem soudu. Přístup k Vám bude férovější a Vy tak můžete ušetřit i několik set tisíc korun!

PROČ USILOVAT O ZASTAVENÍ EXEKUCE NEMOVITOSTI?

Exekutor nemovitost jednoduše prodá v dražbě, a to hluboce pod cenou. Nemovitosti se v dražbě vyvolávají za dvě třetiny „znaleckého odhadu“. Může se tak stát, že nemovitost v hodnotě 2.000.000,-Kč odhadne znalec exekutora na 1.400.000,-Kč a prodá se v dražbě za 900.000,-Kč. Jenom na rozdílu mezi znaleckým odhadem a výslednou prodejní cenou přijde dlužník o více než půl milionu korun. Rozdíl může být obrovský.

Znamená zastavení exekučního řízení záchranu nemovitosti

Ani při zastavení exekučního řízení a následném zahájení oddlužení, nemusí dojít k záchraně nemovitosti. Záleží ovšem na situaci. V oddlužení existuje zákonný pojem chráněné obydlí dlužníka (některé nemovitosti nelze prodat). Může tak dojít k záchraně bydlení.

Pokud by nemovitost nesplňovala podmínky chráněného obydlí a došlo k prodeji, alespoň na případném prodeji dlužník neprodělá tolik co v exekuci. S penězi navíc splatí dluhy a něco ještě zbude – dlužník neskončí v horší situaci než před exekucí a budete mít peníze na normální život.

V exekuci o nemovitost přijde téměř určitě a navíc hluboce pod cenou a co je nejhorší, ostatní dluhy zůstanou.

JAK NA EXEKUTORA – JAK NA ZASTAVENÍ EXEKUČNÍHO ŘÍZENÍ?

Zastavování exekuce není to jediné, co Vám dovedeme nabídnout. Jste-li ve finanční tísni a čelíte exekuci, obraťte se na nás.

Svou finanční situaci nezanedbávejte ani ve velké finanční tísni – zpomalení nebo zastavení exekuce je obvykle možné!

0 0 vote
Article Rating
guest
175 Komentáře
nejnovější
nejstarší
Inline Feedbacks
View all comments
Iva
Iva

Dobrý den.Jsem v exekuci v T mobilu a to hned 2 krát jedna bude asi velká, nevím dopis poslali na místo kde nejsem 3 roky a dopis je na poště a sumu právník neví až jim to přijde zpátky. Chtěla bych jít do insolvence,tam přece je to od 2200.Tady mě sebrali výplatu.Jsem nemajetna, sociální případ, nemám auto,byt,chatu nic.Jeste ta větší část dluhu neprošla soudem.Chtela bych se zeptat jestli se dá zastavit exekuce a nebo co by jste mě radil.Jsem teď na DPP a kvůli insolvenci chci jít na hlavní pracovní poměr.Ale i tak budu vydělávat 160 hodin krát 120 na… Číst vice »

Martin
Martin

Dobrý den,chtěl bych se zeptat. Při ukončení insolvenčního řízení po 5 letech z důvodu nedoplacení 30% dlužné částky. Za 5 let zaplatil jen 16%. Narůstají nějaké další procenta s dlužné částky a dluh je větší?

Dana
Dana

Dobrý den, mám skoro 6 let po skončení osobního bankrotu a obdržela jsem dopis od exekutora, kde chtějí zaplatit exekuci z roku 2006 a 2007.osobni bankrot jsem ale vyhlásila v roce 2008.jak mám postupovat, protože podle mého názoru na exekuci která byla před vyhlášením bankrotu nemají nárok.dekuji

Jiří Kajetán
Jiří Kajetán

Dobrý den,
usnesení o exekuci na majetek strýce nabylo právní moci v červnu 2009, exekutor nekonal, strýc je nepohyblivý v domě seniorů. Dá se exekuce zrušit,zastavit či je promlčená a co se má případně dělat.
Děkuji, nemám email, píšu od kolegy, on mi předá.

Martin
Martin

Dobrý den potřeboval bych pomoct přišla na mě exekuce neboli exekutoři o které sem ani nevěděl přijeli k bývalé přítelkyni se kterou mám děti a občas za nima jedu na návštěvu vzali její televizi od které má papíry a i když jim je ukazovala tak ke to nezajímalo tu rovnou odvezli pak ji polepili konvici rychlovarnou, mikrovlnou troubu, odšťavňovač ve kterém dělá své dceři 9 měsíční jídlo ale od toho nemá doklady protože to dostala, žehličku, vysavač, skříň, gauč, tablet a dalších několik věcí i když je nájemní smlouva na ni a měla svědky že tam nebydlím tak to vše… Číst vice »

Andrea
Andrea

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jsem teď na mateřské dovolené a mám exekuce jestli to jde zastavivit na 3roky než nastoupím do práce.

Alice
Alice

Dobrý den, jsou proti mně vedeny 3 exekuce, jednu mi sráží ze mzdy, ostatní 2 exekutoři požadují, abych splacela jim, bez ohledu na to, že je mi už jedna strhávána ze mzdy, byli u mě i označit nábytek, pokud nebudu platit, zabaví mi ho. Já ale, po srážkách ze mzdy, nejsem již schopna platit ještě další splátky, požadují každý 500 měsíčně, tudíž dluzná částka ještě narůstá, jsem už zoufalá, vlastně živím exekutory a k věřitelům se nikdy peníze nedostanou,takze to mám na doživotní. Je vůbec nějaká cesta, jak z toho ven? Moc vám děkuji za případnou odpověď. Fantová.

Jarmila
Jarmila

Dobrý den. Prosím jak mohu zastavit exe.pro nemajetnost? Mám nějakou šanci o zastavení exe.nebo pozastavení než nastoupím po mateřské do práce?

Mirja
Mirja

Mám exekuci na 157.869 ex. Jícha mám doklady na 45tisic 100tisic a 25.934 to máme 170,dal mě strhavaji z platu peníze už 3mesic a dnes do zaměstnaní došlo nab.pravni mocná k docílit zastavení, vrátit přeplatek a odblokování účtu, Mirka

Jana
Jana

Dobrý den, zajímá mě zda jde exekuce co nejříve pozastvait. Chci jit do insolvence dle nového schváleného zákona od června. Jen po mě vyloženě jeden exekutor šlape. Nic nemám, bydlím u matky lterá je sama v insolvenci. Boužel vykonavatelé exekutora tam pořád jezdí, když mohu vždy neco poslu. Ale oni i tak pořád dojíždí, ještě mě boužel nezastihly doma. Buď jsem byla v práci nyní u doktora. Nechavaji mi tam dopisy ať se ozvu ji al budou zabavovat i bez mé přítomnosti.
Nyní jsem na neschopence protože jsem těhotná. Co s tím? Děkuji