Zastavení exekuce

Zastavení exekuce je jeden z nejčastějších požadavků našich klientů. Není to tak jednoduché, ale za určitých okolností lze exekuci opravdu zastavit. Zákonné možnosti uvádíme podrobně v sekci otázky a odpovědi. Také je možné zastavení (pozastavení) exekuce z důvodů insolvence (zahájeného, probíhajícího insolvenčního řízení). Zahájením insolvenčního řízení (resp. schválením úpadku) získává dlužník soudní ochranu před věřiteli, vymahači i exekutory. Tímto postupem lze zastavení exekuce také docílit. Exekuce totiž zahájením insolvenčního řízení nelze vykonat.

Jste-li v exekuci Vy, nebo někdo blízký, nepodceňujte situaci a věnujte pozornost tomuto tématu.

https://inspartner.cz/mobiliarni-exekuce-pravni-ochrana-majetku/

Zastavení exekuce na základě zrušení rozhodčího nálezu

Díky průlomovému rozhodnutí Nejvyššího soudu ČR se pro tisíce dlužníků objevila možnost zrušení rozhodčího nálezu a zastavení exekuce, která na ně byla nařízena na základě právě určitého typu neplatných rozhodčích nálezů. Naše advokátní kancelář v těchto případech nabízí možnost právního zastoupení! Více informací ZDE.

zastavení exekuce

Zastavení exekuce

Jak na zastavení exekuce

Pomůžeme Vám s jakoukoli exekucí. V určitých situacích se dá exekuci zabránit, jindy je soud ochoten exekuční řízení pozastavit. Víme, o jaké situace jde. Kontaktujte nás a poraďte se zdarma!

Zdarma zhodnotíme Vaší situaci – zda má smysl soud žádat o zastavení exekuce, která je proti Vám vedena. Můžeme Vám navrhnout řešení a pomoci s jeho realizací, nebo je celé zařídit za Vás.

I kdybychom nenašli cestu, jak docílit zastavení exekuce vedené proti Vám, poradíme jaké jiné možnosti využít, popř. dosáhnout na oddlužení.

Jednat o zastavení exekuce s exekutorem?

Nevěřte možnosti dohody s exekutorem. Nevěřte ani firmám, které takovou dohodu nabízejí jako službu. Pokud má totiž exekutor možnost nemovitost vydražit a vy mu rychle nezaplatíte, nemá důvod čekat. Pokud má exekutor možnost zkonfiskovat hodnotný majetek, srážet ze mzdy či zabavit „naspořené stavební spoření“ nebo jiná finanční aktiva dlužníka, učiní tak bez rozmyslu a v nejrychlejší možné době. Práce exekutora není pomáhat lidem, ale vykonávat soudní platební příkazy a likvidovat dluhy co nejrychleji a nejefektivněji.

Nemovitost proto vydraží, často za směšnou cenu a bez ohledu na zájmy dlužníka. Jediný snadný způsob zastavení exekuce je v této fázi vyplatit svůj dluh a v určitých případech i zahájení insolvenčního řízení, díky čemuž dojde k zastavení exekuce (pozor, soud může v případě neodůvodněného insolvenčního návrhu nechat exekuci pokračovat). Obecně platí, že insolvenční řízení je pro dlužníka mnohem výhodnější a „férovější“, než řízení exekuční. Zastavení exekuce zastavení exekuce zastavení exekuce

Zastavení exekuce nemovitosti

Jakýkoli jiný postup je pro dlužníka lepší a výhodnější, nežli prodej nemovitosti v exekuční dražbě. Jsme schopni zajistit prodej nemovitosti za tržní férovou cenu, přeúvěrování a vyplacení exekuce, která ohrožuje nemovitost, nebo zařídit insolvenční řízení. V tom případě dojde k zastavení exekuce. Pokud by už mělo dojít k prodeji nemovitosti, k čemuž v insolvenčním řízení vůbec nemusí dojít, bude proveden pod dohledem soudu. Přístup k Vám bude férovější a Vy tak můžete ušetřit i několik set tisíc korun!

Proč usilovat o zastavení exekuce nemovitosti

Exekutor nemovitost jednoduše prodá v dražbě, a to hluboce pod cenou. Nemovitosti se v dražbě vyvolávají za dvě třetiny „znaleckého odhadu“. Může se tak stát, že nemovitost v hodnotě 2.000.000,-Kč odhadne znalec exekutora na 1.400.000,-Kč a prodá se v dražbě za 900.000,-Kč. Jenom na rozdílu mezi znaleckým odhadem a výslednou prodejní cenou přijde dlužník o více než půl milionu korun. Rozdíl může být obrovský.

Znamená zastavení exekuce záchranu nemovitosti

Ani při zastavení exekuce nemovitosti v insolvenčním řízení  nemusí dojít k její záchraně, záleží na situaci. Alespoň však na případném prodeji dlužník neprodělá. S penězi navíc splatí dluhy a něco ještě zbude – dlužník neskončí v horší situaci než před exekucí a budete mít peníze na normální život. V exekuci o nemovitost přijde téměř určitě a navíc hluboce pod cenou a co je nejhorší, ostatní dluhy zůstanou.

Jak na exekutora – jak na zastavení exekuce

Zastavování exekuce není to jediné, co Vám dovedeme nabídnout. Jste-li ve finanční tísni a čelíte exekuci, obraťte se na nás.

Svou finanční situaci nezanedbávejte ani ve velké finanční tísni – zpomalení nebo zastavení exekuce je obvykle reálné!

169
Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší
Jiří Kajetán
Host
Jiří Kajetán

Dobrý den,
usnesení o exekuci na majetek strýce nabylo právní moci v červnu 2009, exekutor nekonal, strýc je nepohyblivý v domě seniorů. Dá se exekuce zrušit,zastavit či je promlčená a co se má případně dělat.
Děkuji, nemám email, píšu od kolegy, on mi předá.

Martin
Host
Martin

Dobrý den potřeboval bych pomoct přišla na mě exekuce neboli exekutoři o které sem ani nevěděl přijeli k bývalé přítelkyni se kterou mám děti a občas za nima jedu na návštěvu vzali její televizi od které má papíry a i když jim je ukazovala tak ke to nezajímalo tu rovnou odvezli pak ji polepili konvici rychlovarnou, mikrovlnou troubu, odšťavňovač ve kterém dělá své dceři 9 měsíční jídlo ale od toho nemá doklady protože to dostala, žehličku, vysavač, skříň, gauč, tablet a dalších několik věcí i když je nájemní smlouva na ni a měla svědky že tam nebydlím tak to vše… Číst vice »

Andrea
Host
Andrea

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jsem teď na mateřské dovolené a mám exekuce jestli to jde zastavivit na 3roky než nastoupím do práce.

Alice
Host
Alice

Dobrý den, jsou proti mně vedeny 3 exekuce, jednu mi sráží ze mzdy, ostatní 2 exekutoři požadují, abych splacela jim, bez ohledu na to, že je mi už jedna strhávána ze mzdy, byli u mě i označit nábytek, pokud nebudu platit, zabaví mi ho. Já ale, po srážkách ze mzdy, nejsem již schopna platit ještě další splátky, požadují každý 500 měsíčně, tudíž dluzná částka ještě narůstá, jsem už zoufalá, vlastně živím exekutory a k věřitelům se nikdy peníze nedostanou,takze to mám na doživotní. Je vůbec nějaká cesta, jak z toho ven? Moc vám děkuji za případnou odpověď. Fantová.

Jarmila
Host
Jarmila

Dobrý den. Prosím jak mohu zastavit exe.pro nemajetnost? Mám nějakou šanci o zastavení exe.nebo pozastavení než nastoupím po mateřské do práce?

Mirja
Host
Mirja

Mám exekuci na 157.869 ex. Jícha mám doklady na 45tisic 100tisic a 25.934 to máme 170,dal mě strhavaji z platu peníze už 3mesic a dnes do zaměstnaní došlo nab.pravni mocná k docílit zastavení, vrátit přeplatek a odblokování účtu, Mirka

Jana
Host
Jana

Dobrý den, zajímá mě zda jde exekuce co nejříve pozastvait. Chci jit do insolvence dle nového schváleného zákona od června. Jen po mě vyloženě jeden exekutor šlape. Nic nemám, bydlím u matky lterá je sama v insolvenci. Boužel vykonavatelé exekutora tam pořád jezdí, když mohu vždy neco poslu. Ale oni i tak pořád dojíždí, ještě mě boužel nezastihly doma. Buď jsem byla v práci nyní u doktora. Nechavaji mi tam dopisy ať se ozvu ji al budou zabavovat i bez mé přítomnosti.
Nyní jsem na neschopence protože jsem těhotná. Co s tím? Děkuji

Jan
Host
Jan

Dobry den mam takovy problem moje mama ma exekuci na duchod kvuli svemu manzelovy ktery zemrel exekuci mel manzel jeste pred snatkem a nez nahle zemrel tak prisla exekuce na duchod me mamky radi bychom nejakym zpusobem zastavili tu exekuci na duchod aby mohla maminka normale zit moc penez ji nezustava na bydleni a stravu vlastne skro nic musime ji zatim nak pomahat ale nejdeto do nekonecna samozrejme ze se vzda celeho dedictvi protoze jsme zjistily ze ma jeste jeji zesnuli manzel nejake exekuce moc moc prosi o radu jak tu exekuci zastavit uz jsme zoufali dekuji Jan

Zuzana
Host
Zuzana

Dobrý den. Jsem maminka dvou dětí a momentálně jsem do dubna na mateřské dovolené. Po skončení mateřské bych chtěla nastoupit na tříletou variantu rodičovské dovolené. Tudíž ale nebuduu mít dostatečné příjmy, abych splňovala podmínky insolvence. Jaké řešení by pro mne tedy bylo nejlepší? Nejsem vdaná, ale s přítelem žijeme ve společné domácnosti. Žádný majetek nemám. Přímo exekuce zatím nemám, ale své dluhy bohužel nezvládám platit a když jsem se pokusila společnosti kontaktovat s tím, že jsem prosila o nějaký přijatelný splátkový kalendář, tak se se mnou dost nevybíravým způsobem odmítly bavit a chodí mi jen výhružné emaily. Své dluhy jsem… Číst vice »

Jana
Host
Jana

Dobrý den, jsem věřitel a chci se zeptat, zda mohu exekuční řízení zastavit? Podala jsem návrh, ale pokud bych se s dlužníci dohodla, kolik a co by se muselo zaplatit, pokud byl již soudně vydán příkaz na exekuci? Případ je starý měsíc.