Řešení exekuce

Možnosti a způsoby

Řešení exekuce je důležité neodkládat a zvolit aktivní přístup. Pokud byla exekuce nařízena zcela po právu, je nutné zaměřit se na zmírnění jejích dopadů a následně zvolit nejlepší z způsob postupu. Pokud byla exekuce nařízena neoprávněně, je nezbytně nutná analýza zkušeným advokátem.

Úvodní telefonní konzultace, při které předběžně situaci analyzujeme, je u nás samozřejmě vždy zdarma.

Oprávněně nařízené exekuce

Řešení exekuce, kdy byla exekuce nařízena v souladu se zákonem, je tudíž oprávněná a dlužná částka není rozporována. V tomto případě je důležité zaměřit se na řešení s ohledem na co nejvhodněji zvolený způsob úhrady dlužné částky. Lze zvolit několik postupů od dohody s exekutorským úřadem (je-li to možné), přes vhodně zvolené přeúvěrování nebo až po vstup do soudního oddlužení.

Nevíte si rady při řešení exekuce? Poraďte se zcela zdarma.

Naše advokátní kancelář se věnuje dluhové problematice již přes deset let. Můžeme tudíž nabídnout profesionalitu, lidský přístup a především praxí a mnohaletými zkušenostmi podloženou odbornost.

Nesoudíme, pomáháme a náš přístup je příjemný a lidský. Vyzkoušejte nás a využijte nabídky bezplatné konzultace. Naši klienti bývají často překvapeni, že jim dokážeme pomoci i v situacích, které se zdají bezvýchodné.

Buďte aktivní a na řešení situace nikdy nerezignujte.

Neoprávněně nařízené exekuce

Jedná se o stejnou situaci, jako když přijdete k lékaři, protože Vás bolí ruka. Stejně jako lékař musí nejdříve diagnostikovat příčinu bolesti, musí i advokát nejprve analyzovat situaci, zjistit příčinu problému a následně doporučit a realizovat co nejvhodnější řešení.

Doporučujeme a realizujeme proto při řešení exekuce následující postup.

  • Bezplatná telefonická konzultace – analýzu situace je základ.
  • Osobní schůzka – vyžaduje-li to složitost situace, pozveme klienta na osobní schůzku.
  • Doporučení řešení.
  • Má-li klient zájem, můžeme zvolené řešení realizovat.

V případech neoprávněně nařízené exekuce se nejedná o úhradě závazku, ale o napravení právního stavu. Tedy advokát podnikne takové kroky, aby došlo k zastavení exekuce, která byla nařízena neoprávně. V těchto případech hájíme práva našeho klienta.

Přímý odkaz na exekuční řád.

Neaktivita a rezignace je nejhorší možný přístup. Aktivní přístup při řešení exekuce se vždy vyplácí.