Konsolidace dluhů

V situacích, kdy hrozí prodej nemovitosti dlužníka či jiného hodnotného majetku (i v rámci exekučního řízení – v průběhu exekuce např. v exekuční dražbě) může být variantou bezpečná konsolidace dluhů, jako možnost poslední záchrany, aby nedošlo k prodeji dlužníkova majetku.
Zastavení exekuce

Určitou formou konsolidace dluhů je i soudní oddlužení. I zde dochází k uspokojení všech dluhů, ale pod dohledem soudu a v režimu insolvenčního zákona. Na rozdíl od mimosoudní konsolidace dluhů, kdy dochází k vyplacení dluhů mimo insolvenční řízení.

Konsolidace dluhů – bezpečnost na prvním místě

Bezpečnost a maximální transparentnost je v těchto situacích opravdu na prvním místě. Na finančním trhu existuje mnoho tzv. „úvěrových žraloků“. Jsou to firmy nebo jednotlivci, kteří se neštítí místo slibované pomoci, konsolidace dluhů a vyplacení exekuce, stáhnout dlužníka ještě hlouběji ke dnu a připravit jej o majetek.

Přímo za tímto účelem jsou různé firmy přímo zakládány. Níže si ukážeme bezpečné desatero pro konsolidaci dluhů.

Bankovní konsolidace dluhů – v insolvenci nemožné

Ideální je samozřejmě využít bankovní instituce. V situaci, kdy je proti dlužníkovi vedena exekuce bohužel banky jakékoli další půjčky, úvěry, či konsolidace dluhů odmítají poskytnout. Není-li v této situaci možná pomoc rodiny či blízkého okolí, musí dlužník volit mezi nebankovními institucemi nebo soukromými investory.

V situaci, kdy je proti dlužníkovi již vedena exekuce, požadují tito komerční věřitelé zajištění půjčky či úvěru majetkem dlužníka. Zde se skrývá největší riziko. O zajištěný majetek může dlužník totiž velmi lehce přijít, nedá-li si pozor při výběru poskytovatele nebankovního úvěru.

Smlouvy některých úvěrových žraloků jsou totiž postavené přímo za účelem připravit dlužníka o jeho zajištěný majetek i při drobném porušení úvěrových podmínek! Konsolidace dluhů tak může skončit katastrofou.

Jaké jsou naše možnosti

Naše osobní zkušenost s nebankovními institucemi nabízejícími úvěry zajištěné majetkem je žalostná. Rizik existuje bohužel velmi mnoho a běžný člověk, který se v této oblasti nepohybuje, může velmi lehce uzavřít špatnou či přímo sebedestruktivní úvěrovou smlouvu, aniž by si to na první pohled uvědomil. Proto jsme se rozhodli věnovat i této oblasti a nabízíme všem zájemcům možnost využití bezpečné konsolidace dluhů pod naším patronátem.

Jsme schopni pomoci v této oblasti a zajistit pro klienta veškerý servis, aby dosáhl na nejlepší možné podmínky, férového poskytovatele konsolidace/úvěru a především maximální transparentnost. 

Máme vytipované konkrétní bezpečné nebankovní instituce a soukromé investory, přesto nikdy neopomíjíme kontrolovat detailně každou smlouvu, kterou náš klient uzavírá (známe tuto oblast, rizika i právní kličky – důvěřujeme, ale raději prověřujeme) a díky naší originální taktice dokážeme zajistit nejnižší možný úrok. Dokážeme tak nejen ochránit naše klienty, ale ještě šetříme jejich čas a peníze!

Bezpečné desatero konsolidace dluhů, přeúvěrování a půjčky zajištěné majetkem

I když se rozhodnete nevyužít naší jedinečné služby, nabízíme Vám těchto deset základních rad, díky kterým byste měli poznat „férového“ poskytovatele úvěrových služeb a nenaletět šmejdům.

  • Nevybírání žádných poplatky předem.
  • Přijatelná výše úrokové sazby a RPSN (roční procentní sazba nákladů).
  • Úvěrové smlouvy musí být přehledné, jasné, srozumitelné a především bez rozhodčích smluv či právních kliček.
  • U zajištěných úvěrů zřizování pouze zástavního práva, žádná předkupní práva, či věcná břemena.
  • Nemovitost musí zůstat majetkem klienta – žádný zajišťovací převod nemovitosti.
  • Podmínky a pravidla musí být dána předem.
  • Úvěrové smlouvy by měli odpovídat smyslu nového zákona o spotřebitelském úvěru (odstoupení od smlouvy, uvedení RPSN ve smlouvě, vyčíslení všech nákladů apod.).
  • Nesmí používat blanko-směnky, všechny listiny musí být definitivní a konečné, bez možnosti dopisování či připisování údajů jednou ze stran.
  • Nesmí obsahovat nerovné podmínky pro smluvní strany, především nepřiměřené pokuty a penalizace pro případ opoždění se splátkou ze strany dlužníka.
  • Pozor na přílišný nátlak. Tlak na rychlý podpis smlouvy, odvádění pozornosti žadatele při kontrole dokumentace, to jsou základní poznávací vlastnosti špatné volby! V těchto záležitostech musí být klid, čas na rozmyšlení a maximální transparentnost.

Doufáme, že nyní již pro Vás nebude představovat konsolidace dluhů se zajištěním majetku žádné nebezpečí.

Oddlužení manželů

Oddlužení manželů je elegantní řešení, jak se zbavit dluhů jednou provždy. Manželé totiž mohou realizovat oddlužení společně a výrazně tak ušetřit. Do společného oddlužení se zahrnují veškeré dluhy. Nejen ty společné, ale také dluhy, které vznikly jen jednomu z manželů klidně i před uzavřením manželství.

Zajímá mě více »
Dluhová mapa

Srážky ze mzdy

Jedním z nejčastějších způsobů provedení exekuce jsou srážky ze mzdy povinného. Srážky z příjmu povinného lze provádět jen do výše výkonem rozhodnutí vymáhané pohledávky s příslušenstvím.

Zajímá mě více »

Jste offline. Zkontrolujte prosím své připojení k internetu.